MarkaWorld.com

AKDO, biyofilik tasarım odaklı “Mermer Bahçe” tasarımları için mimari yarışma düzenliyor…

AKDO’nun düzenlediği Biyofilik Tasarım Yarışmasıyla Temmuz ayında beş genç mimarlık ofisinin mermer bahçe tasarımları Studio X’de sergilenecek

AKDO, biyofilik tasarım odaklı “Mermer Bahçe” tasarımları için mimari yarışma düzenliyor…
23 Mayıs 2017 - 10:04 'de eklendi ve 1481 kez görüntülendi.

AKDO’nun 40 yaş ve altındaki, Türkiye’de çalışan genç mimarlar için düzenlediği davetli yarışma organizasyonunda, mermeri mimari ve tasarım projelerine entegre eden Silkar Madencilik’in inovatif mermer ürünü Akdolam kullanılarak geliştirilecek Biyofilik Tasarım odaklı “Mermer Bahçe” tasarımları biraraya geliyor.

akdo_6

Temmuz ayında Studio X’te sergilenecek iç mekân bahçesinde, Biyofilik Tasarım metodu aracılığıyla Akdolam mermer ürünleri doğal bir malzeme olarak bir araya getirilecek. Mermer bahçe, mermer ve doğal bitkilendirmeyi birleştiren ekolojik bir yaşam alanı için bir iç mekan pavilyonu olarak inşa edilecek.

akdo_3

AKDO Mermer Bahçe Jürisi Han Tümertekin, Nevzat Sayın ve Brigitte Weber’den Oluşuyor

Han Tümertekin, Brigitte Weber ve Nevzat Sayın’dan oluşan uzman jürinin belirlediği kısa listedeki beş genç mimardan Mermer Bahçe için konsept tasarım projeleri talep edilecek. Bu listeden önerilen tasarımlardan biri seçilecek ve Studio X galerisinin ana lobisinde inşa edilecek. Melike Altınışık Architects, kpm kerem piker mimarlık, Dm Architects, PIN Mimarlık ve Super Eight’den oluşan beş genç mimarlık ofisinin projelerinin tümü yine aynı salonda sergilenecek.

akdo_2 

Biyofilik Tasarım üzerine bir panelin ardından, kazanan ve inşa edilen proje 12 Temmuz-5 Ağustos tarihleri arasında sergilenecek

Kazanan tasarım projesi, New York şehrinde bulunan Columbia University GSAPP’nin İstanbul’daki alanı olan Studio X’te uygulanarak, 12 Temmuz – 5 Ağustos 2017 tarihleri arasında sergilenecek.

akdo_5

Sergi açılışında, doğal yüzey ve dokuları yeni tasarım tipolojileriyle insani çevrelere getiren strateji ve inovasyona odaklanan Biyofilik Tasarım ve mermer üzerine bir panel de gerçekleşecek. Sergi tasarımını gerçekleştiren Emedya Design’dan, mimarlık eleştirmeni ve küratör Gökhan Karakuş yarışma ve sergiyi de organize edecek.

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER