MarkaWorld.com

25 bin meraklı çocuk Da Vinci Learning deneyimini yaşadı!

Sorumlu televizyon izleyiciliğini kendine misyon edinen Da Vinci Learning Eğitim Kanalı, The Zone by Finansbank’da yer alan eğlenceli oditoryumu ve atölyelerinde 25 bin çocuğa Da Vinci Learning deneyimini yaşattı. Önce Da Vinci Learning Oditoryumu’nda uzay, teknoloji, bilim, fen, tarih, kültür, sanat ve matematiğin ne kadar eğlenceli dersler olduğunu birbirinden renkli filmler ile deneyimleyen 5-14 yaş arası çocuklar, sonrasında “düşünme çerçeveleri modeli” adı verilen bir öğrenme metodolojisine göre oluşturulan atölyelerde uzmanlar eşliğinde birçok farklı konuda eğlenceli deneyler yapma şansını buluyorlar.

25 bin meraklı çocuk Da Vinci Learning deneyimini yaşadı!
28 Mart 2016 - 9:33 'de eklendi ve 1989 kez görüntülendi.

“Sorulacak sorular olduğu sürece, kaliteli ve eğlenceli eğitim için talep her zaman olacaktır.” diyen Da Vinci Learning CEO’su Ferdinand Habsburg sözlerine şöyle devam etti; “Da Vinci Learning’de gösterilecek olan programların seçimi bizim için son derece önemli. En iyi eğitici eğlence programını bulmak için verdiğimiz çaba hiç bitmeyecek. Çünkü bizler esin kaynağı bulma isteğini, keşfetmenin heyecanını ve öğrenmenin verdiği mutluluğu biliyoruz. The Zone’da 3 ay gibi kısa bir zamanda 25 bin meraklı çocuğa bunları yüz yüze anlatmak ve deneyimlemelerini sağlamak bizim için büyük bir gurur oldu.”

da_vinci_2

Kanalın amacı, akşam yemeğinde masa başında toplanan ailenin konuşmasını sağlamak…

Zamansız ve mekansız bir öğrenme felsefesi üzerine kurulu olan Da Vinci Learning felsefesi, tv izleyiciliğinde hareketsizliği değil, aksine aktif bir katılımı destekliyor. Kendini bir çocuk kanalı olmaktan çok, sorumlu bir eğitim kanalı olarak tanımlayan Da Vinci Learning, şaşırtıcı bilimsel fikirlerin anlaşılabilmesini sağlayan programlar sunarak, akşam yemeğinde masa başında toplanan ailenin konuşmasını sağlamayı ve izleyicilerde evrenin gizlerini ortaya çıkarmaları konusunda merak uyandırmayı amaçlıyor.

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER