MarkaWorld.com

240 Derece’den damla sakızlı karanfilli Alaçatı ekmeği…

Yıllanmış ekşi mayayı organik un ve birbirinden özel içeriklerle harmanlayarak artizan ekmeğe yeni bir soluk getiren 240 Derece’nin yaz sezonuna özel olarak hazırladığı damla sakızlı karanfilli Alaçatı ekmeği damak tadınıza güzel bir alternatif sunuyor.

240 Derece’den damla sakızlı karanfilli Alaçatı ekmeği…
09 Mayıs 2017 - 10:13 'de eklendi ve 1645 kez görüntülendi.

Doğal artizan ekmeğin doğru adresi 240 Derece yaz sezonu boyunca ürettiği Alaçatı ekmeğini sofralarınıza getiriyor. Yaz sezonu boyunca üretilen Alaçatı ekmeği Ege’nin emsalsiz tadını içinde barındıran damla sakızı ve karanfil karışımından oluşuyor. Alaçatı ekmeği kokusuyla hemen farkını belli ederek, yenildikten sonra ağızda çok hoş bir sakız ve karanfil tadı bırakıyor. 675 gram ağırlığında olan Alaçatı ekmeğinin fiyatı 16 TL…

Zamanımızda da birçok tatlıya lezzet veren sakızın; şimdi de ekmeğe lezzet verdiğini dile getiren 240 Derece’nin kurucuları Metin Haras ve Cem Melek “ Sadece Mayıs- Ağustos ayları arasında özel olarak ürettiğimiz Alaçatı ekmeğimiz damla sakızı ve karanfil karışımından oluşuyor. Damla sakızlı ekmek ısıtıldığında içerisindeki bütün aromayı ortaya çıkartır. Sınırlı sayıda ürettiğimiz Alaçatı ekmeğimiz Peynirlerle, reçellerle ve zeytinyağlılarla çok uyumludur.”

Kullanılan özel ekşi maya sayesinde daha doğal, lezzetli ve uzun süre tüketilebilen ekmekler elde edilen 240 Derece’de %100 tam buğday, %100 çavdar, siyez ekmeği, çok tahıllı, cevizli tam buğday, zeytinli, üzümlü cevizli, yaban mersinli fındıklı gibi çeşitlerin yanı sıra domatesli biberiyeli, 240 Derece Sade, 240 Derece Esmer, karabuğday, cevizli çavdar gibi farklı seçenekler de mevcut. 240 Derece’nin ekmekleri arasında buğday intoleransı (olanlar) ve diyet yapanlar için de seçenekler bulunuyor.

240 Derece ekmekleri oda koşullarında özel bezlerine sarılı olarak ya da kendi ambalajlarında 3 gün boyunca ilk günkü tazeliğini koruyor. 3. günden sonra dilimlenerek buzdolabında ağzı hava almayacak bir şekilde muhafaza edildiğinde uzun süre bayatlamıyor.

240 Derece olarak İstanbul’un birçok yerine kendi araçlarıyla ekmek dağıtımı yapıyor. Siparişler 1 gün içerisinde adrese teslim ediliyor.

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER