MarkaWorld.com

2016 YTONG Mimari Fikir Yarışması Dijital Kolokyum ile ilke imza atıyor

“YERSİZLİK İÇİN BİR YER” konulu 2016 Ytong Mimari Fikir Yarışması kapsamında bu yılsosyal medyadan canlı yayınlanacak “Dijital Kolokyum” ile yine bir ilke imza atılacak.

2016 YTONG Mimari Fikir Yarışması Dijital Kolokyum ile ilke imza atıyor
07 Haziran 2016 - 13:54 'de eklendi ve 1845 kez görüntülendi.

Katılımcıların 1 Haziran’a kadar siteye yükledikleri projeler, dijital kolokyum süresince, yarışmaya kayıt anında sistemin otomatik atadığı rumuzlar ile tanımlı olarak, yarışma web sitesinde herkese açık ve eş zamanlı olarak yayınlanacak. 6 Haziran’da önce jüri projeleri değerlendirecek, ardından 7 Haziran’daki canlı yayında ‪‎ tüm projeler Dijital Kolokyum üzerinden tartışmaya açılacak.

ytong_2

7 Haziran Salı günü 09:30-14:00 saatleri arasındaki canlı yayını www.ytongakademi.com sitesinden takip edebilir, aşağıdaki sosyal ağlar üzerinden sorularınızı ve yorumlarınızı #dijitalkolokyum etiketiyle paylaşabilirsiniz.

ytong_3

Venedik’te Eşsiz Mimarlık Gezisi

Sektördeki köklü duruşunun yanı sıra, bilgiye ve yeniliğe açık projeleri hayata geçirmesi ile tanınan Türk Ytong, Ytong Akademi çatısı altında düzenlediği “YERSİZLİK İÇİN BİR YER” konulu Mimari Fikir Yarışması ile dünyada her zamankinden daha yoğun yaşanan mültecilik, göç, mekân ve yersizlik sorununa dikkat çekiyor.

ytong_6

Kazanan proje sahiplerinin Venedik Mimarlık Bienali gezisi ile ödüllendirileceği yarışmada, jüri üyeleri ile birlikte İtalya’nın Venedik kentinin mimarlık ve sanat deneyimleri paylaşılacak, dünyanın önde gelen mimarlık etkinliklerinden 15. Uluslararası Venedik Mimarlık Bienali Sergisi’ne gidilecek, Arsenale ve Giardini’de ülke pavyonları incelenerek Türkiye Pavyonu da ziyaret edilecek.

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER