MarkaWorld.com

“10. Saint-Gobain Uluslararası Gypsum Throhy” ödülleri sahiplerini buldu

Dünya çapında 1998 yılından bu yana gerçekleştirilen “Saint-Gobain Uluslararası Gypsum Trophy” ödüllerinin 10.’su Prag’da gerçekleşti. 3 Haziran Cuma akşamı Zofin Sarayı’nda düzenlenen ödül törenine geçtiğimiz aylarda Saint-Gobain Rigips Türkiye Ulusal Alçı Yarışması’nda 4 ayrı kategoride finale kalan 3 uygulama firmasının projelerinin de yer aldığı 35 ülkeden 89 proje katıldı. Yarışmada büyük ödülün sahibi “Philarmonie de Paris” projesiyle “Ile de France Plâtrerie” olurken, Başkanlık Ödülü’nün sahibi ise “J.W. Marriott” projesiyle “Interiors Designers Decorators PVT Ltd.” oldu. “Alçı” kategorisinde Werey & Stenger, “Alçı Levha” kategorisinde Isolation 2000, “Sürdürülebilirlik ve İnovasyon” kategorisinde Accompli Afbouw BV, “Eğitim, Sağlık ve Konaklama Hizmetleri” kategorisinde G+K Trockenbau GmbH ve “Ticari” kategoride Heinrich Schmid GmbH & Co. KG birinciliğe layık görülürken, “Konut” kategorisi birincisi SA.MA Gipserei + Fassaden GmbH oldu.

“10. Saint-Gobain Uluslararası Gypsum Throhy” ödülleri sahiplerini buldu
15 Haziran 2016 - 14:09 'de eklendi ve 1624 kez görüntülendi.

Alçı sektöründen uzun yıllardır faaliyet gösteren Saint-Gobain’in düzenlediği “Uluslararası Gypsum Throphy” ödülleri sahiplerini buldu. Bu yıl Prag’da 10. kez düzenlenen yarışmanın Zofin Sarayı’nda gerçekleşen ödül töreninde geçtiğimiz aylarda Saint-Gobain Rigips Türkiye Ulusal Alçı Yarışması’nda “Alçı Levha” kategorisinde finale kalan Işık Dekorasyon, “Sürdürülebilirlik ve İnovasyon” kategorisi ile “Eğitim, Sağlık ve Konaklama Hizmetleri” kategorilerinde birinci olan ESDO İnşaat ve “Ticari” kategori birincisi Ekkon İnşaat Türkiye’yi temsil etti. Uygulamacılar, müteahhitler, mimarlar, Saint-Gobain çalışanları ve uluslararası basının katılımıyla gerçekleşen gala gecesinin açılış konuşmasını; ev sahibi Saint-Gobain Rigips Çek Cumhuriyeti Genel Müdürü Nikola Hoffman ve Saint-Gobain Alçı, Tavan ve Yalıtım Faaliyetleri Başkanı Claude Alain Tardy yaptı.

saint_gobain_2

Farklı segmentleri, farklı uzmanlık alanlarını ve yeni tekniklerin gelişimini destekleyen kategorilerde 35 ülkeden 89 projenin katılımıyla gerçekleşen “Uluslararası Gypsum Throphy”de büyük ödülün sahibi “Philarmonie de Paris” projesiyle “Ile de France Plâtrerie” olurken, Başkanlık Ödülü’nün sahibi ise “J.W. Marriott” projesiyle “Interiors Designers Decorators PVT Ltd.” oldu. “Alçı” kategorisinde “Gerstheim Katolik Kilisesi” projesiyle Werey & Stenger, “Alçı Levha” kategorisinde “Louis Vuitton Foundation” projesiyle Isolation 2000, “Sürdürülebilirlik ve İnovasyon” kategorisinde “Theater de Stoep” projesiyle Accompli Afbouw BV, “Eğitim, Sağlık ve Konaklama Hizmetleri” kategorisinde “Hotel Schloss Montabaur” projesiyle G+K Trockenbau GmbH ve “Ticari” kategoride “H’ugo’s Restaurant Bar Lounge” projesiyle Heinrich Schmid GmbH & Co. KG birinciliğe layık görülürken, “Konut” kategorisi birincisi “Hochbau 21/BSC-Areal” projesiyle SA.MA Gipserei + Fassaden GmbH oldu.

saint_gobain_3

Uluslararası alçı sektöründe yüksek performanslı alçı levha sistemleri ile yapı alçılarının usta bir işçilikle birleşerek sürdürülebilir, güvenli ve iç mekan konforu yüksek binaların oluşturulmasına teşvik amacıyla düzenlenen “Uluslararası Gypsum Throphy”, alçı ve alçı levha uygulama firmalarının kaliteli işçilikleri, sorun çözme becerileri ve tecrübelerini ödüllendirerek takdir etmesi açısından önem taşıyor. Bu organizasyonda katılımcı firmalar, onlarca ülkeden katılan diğer uygulamacılarla fikir ve tecrübelerini paylaşabilme, Saint-Gobain grubunun en yeni duvar ve tavan sistemleri hakkında bilgi edinebilme ve dünya basınında yer alma fırsatını da yakalıyorlar.

 

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER