MarkaWorld.com

1 Kezban 1 Mahmut Adana yollarında…

Türkiye’nin ilk interaktif dizisi olarak tanınan 1 Kezban 1 Mahmut, sinema filmine uyarlanarak 27 Mayıs 2016’da “1 Kezban 1 Mahmut Adana Yollarında” ile vizyona girmişti. Geçtiğimiz günlerde ise YouTube üzerinden yayınlanan “1 Kezban 1 Mahmut Adana Yollarında” adlı sinema filmi sosyal medyada haftanın en çok izlenen ve konuşulan filmi oldu. Yayınlandıktan birkaç saat sonra Türkiye genelinde trend videolar listesine giren film günlerdir popülerliğini artırıyor.

1 Kezban 1 Mahmut Adana yollarında…
03 Mart 2017 - 9:12 'de eklendi ve 1795 kez görüntülendi.

2013 yılında internet ortamında yayın hayatına başlayan Türkiye’nin ilk interaktif (etkileşimli) dizisi 1 Kezban 1 Mahmut,  kısa sürede hatırı sayılır bir takipçi sayısı elde etmiş ve milyonlarca izleyiciye ulaşmıştı. 20 bölümlük dizinin tamamlanmasının ardından hayranları tarafından film baskıları gelmiş ve ekip, 1 Kezban 1 Mahmut filmi için kolları sıvamıştı.

1 Kezban 1 Mahmut sadece internette yayınlanan bir diziyken sinema filmine uyarlanarak 27 Mayıs 2016’da 87 salonda vizyona girmişti. Kezban ve Mahmut adında iki ana karakter ile arkadaşlarının yaşadıkları eğlenceli ve komik maceraları anlatan film, vizyona girdiği tarihte yeterli sayıda salonda kendine yer bulamadığı için seyircisine ulaşamamış, gişede beklediği başarıyı yakalayamamıştı. Sinemada toplam 85.000 seyirciye ulaşan film, YouTube üzerinden yayınlandıktan kısa bir süre sonra 1 milyon seyirciye ulaşarak Türkiye genelinde trend videolar listesine girmeyi başardı.

TV Kanalları “Bu Filmi Kimse İzlemez” Demişti

Yetersiz salon sayısı yüzünden sinemada seyircisiyle buluşamayan film, TV kanallarında da kendine yer bulamadı. Ekibin yaptığı açıklamaya göre “filmde ünlü oyuncu yok” denilerek bütün TV kanallarından geri çevrilen filmin seyirciyle buluşmasının tek yolu internet oldu. Böylelikle YouTube üzerinden yayınlanmasına karar verilen film, henüz 1 hafta bile geçmeden 1 milyon seyirciye ulaşarak bundan sonra da adından sıkça söz ettirecek gibi görünüyor.

 

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER