MarkaWorld.com

Zor günleri birbirimize destek olarak aşacağız

TÜGİAD Ankara Şubesi tarafından düzenlenen “TÜGİAD Business Network” etkinliğinde buluşan iş dünyası temsilcileri, ülke olarak içinden geçilen zor günlerin, birlik ve beraberlik ruhu içinde aşılacağı mesajı verdiler.

Zor günleri birbirimize destek olarak aşacağız
24 Kasım 2016 - 14:12 'de eklendi ve 1478 kez görüntülendi.

Ekonomide sıkıntılı günlerden geçilirken, Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Ankara Şubesi’nin Ercan Kahraman başkanlığındaki yeni yönetimi, ülkece sıkıntıları aşmak için güç birliği ve dayanışma ruhu oluşturmak amacıyla iş dünyası temsilcilerini bir araya getirdi.

TÜGİAD Ankara Şubesi’nin yeni seçilen yönetimi göreve iddialı başladı. Şube örgütlenmesi ile kurulan Ticaret Komisyonu’nca üye işadamları arasında ilişkileri geliştirmek ve güçlendirmek amacıyla düzenlenen geleneksel “TÜGİAD Business Network-Kazandıran Buluşmalar” (TBN) etkinliği, içinden geçilen dönem dikkate alınarak bu kez tüm iş dünyası temsilcilerine açık olarak gerçekleştirildi. Ankara Şube Başkan Yardımcısı Koray Kartal’ın ev sahipliğinde Ümitköy Teona’da yapılan etkinliğe, TÜGİAD İstanbul ve İzmir Şube Başkanları bizzat katılırken Bursa ve Çukurova Şubelerinin temsilcileri yer aldı. Diğer STK başkan ve üyelerinin de yoğun katılım gösterdiği etkinlikte işadamları, zor günlerin birlik ve beraberlik ruhu içinde aşılacağını vurgulayan mesajlar verdiler.

tugiad_3

Kahraman: “Herkes birbirine destek olmalı”

TÜGİAD Ankara Şubesi Başkanı Ercan Kahraman yaptığı konuşmada, yeni yönetim olarak çalışma anlayışlarını anlatırken, “Biz artık genç iş adamları değil belirli aşamaya gelmiş büyük işletmelerin başında olan insanlarız. Ticaretlerimizi sadece kendimize saklamak gibi bir düşüncemiz yok. Bununla beraber ortak projeler yapmak için göreve geldik. Bu şekilde ticari ilişkilerimizi yüksek tutarak ve devletimiz ile bir bütünlük sağlayarak farkındalıkları ortaya koymak için geldik. Amacımız ticaret” dedi. Kahraman, işadamlarını bir araya getiren TBN etkinliği için de “Ekonominin böyle sıkıntılı ve çalkantılı olduğu bu dönemde sadece TÜGİAD üyelerini değil tüm iş dünyası temsilcilerini bir araya getirerek ortak ticaret yapmaktır amacımız” diye konuştu.

Şu anda dünyada artık ekonomik savaş yaşandığına dikkat çeken Kahraman, şunları söyledi:

“Artık ticaretin, ekonominin zorlu bir süreçten geçtiği bu dönemlerde sadece mevcut sistemimiz içinde ticaret yapmak değil tüm Ankara’da ticaret yapan üyelerin iş ilişkilerini artırmak için bu etkinliği düzenledik. Herkesin birbirine katkı sunmasını ve ticari organizasyonumuzun da artmasını diliyorum. Ben de Bursa’da katılmış olduğum böyle bir etkinlik sonucunda tanıştığım ve geliştirdiğim ilişkiler sonucu şirketime ortaklar sağladım.”

tugiad_4

Yücelen: “Zor dönemde birbirinize destek olun”

TÜGİAD Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Ali Yücelen konuşmasında Ticari İlişkiler Komisyon Başkanı Selim Akın’ın katkılarını överek, “Selim Akın hem kişiliği hem karakteriyle bu komisyonu buralara getirdi. Onunla çalışmaktan aynı çatı altında olmaktan dolayı duyduğum gururu bir kez daha belirtmek istiyorum. Akın Ailesi TÜGİAD için çok şey ifade ediyor. Emekleri çok. Bayrağı Selim devraldı. İnşallah güzel işler yapacak. Ercan başkan geldikten sonra Ankara’daki değişime şahit oldum. Sosyal hayatında da tanıyorum ve ülkeye ivme kazandıracak bir kişilik. Onun sayesinde herkes birbiriyle daha güzel ilişkiler kuruyor ve daha çok ticaret yapma çabasındalar” dedi. Ülkenin zor zamanlardan geçtiğine işaret eden Yücelen, “Ekonomi zor zamanlardan geçiyor. Finansman bulmak bile çok zorlaşıyor. Doğru düzgün firmalar bulmak her geçen gün zorlaşıyor. Sizden ricam birbirinize destek olun, sahip çıkın. Doğru düzgün yaşamayı bilen, yaşatmayı bilen insanlarla iş yapın. Bu topluma yakışmayan insanlarla iş yapmayın. Bu günler ancak birbirimize vereceğimiz destekle aşılır” diye konuştu.

Ticari İlişkiler Komisyonu Başkanı Selim Akın, “TÜGİAD TBN etkinliğinde hepimiz beraberiz. Umarım hepiniz ticaret dolu bir gece geçirirsiniz. Birbirimizle ilişkilerimiz geliştirelim kartlarımızı dağıtalım ve yeni iş ilişkileri kuralım” dedi.

tugiad_2

Allıoğlu: “Daha kötü günleri aştık, bunu da aşarız”

Genç Girişim Yönetişim Derneği (GGYD) Başkanı Nezih Allıoğlu, Türkiye’nin herkesin bir süre sonra tarih olarak göreceği günler yaşadığını ifade ederek, “Bir tarihe tanıklık ediyoruz. Zor günlerden geçiyoruz ve ticaret hepimiz için zorlaşmış durumda. En küçükten en büyük firmaya kadar zor günler geçiriyoruz” dedi. İş adamlarının birbirine destek olarak, alışveriş ve dostlukla saygınlığını artırarak bu günleri aşacağını söyleyen Allıoğlu, “Biliyorsunuz döviz her gün rekor kırıyor, Borsa dibe gidiyor. Bu karanlık tabloda dahi faiz artsın mı artmasın mı diye tartışıyoruz. Yabancı yatırımcının gelip gelmemesini tartışıyoruz. Biz yatırım yapmasak yabancı yatırımcı nasıl gelecek” dedi. Allıoğlu, “Bu zor günlerde her zamankinden daha çok birbirimize destek olmamız gerekiyor. Biz bu günleri de aşarız. Çok daha zor günleri aştık. Çok daha olumsuz durumların üstesinden geldik. Düşünebiliyor musunuz hangi millet o cesareti gösterebilirdi. Hangimiz bir taka ile Samsun’a çıkabilirdi. Bu daha kötü günleri de biz aştık. Bunları da aşarız” diye konuştu.

Canpolat: “İşadamları olarak işlerimizi geliştirmemiz lazım”

TÜGİAD İzmir Şube Başkanı Hüseyin Canpolat da “Ercan Başkanın, başkanlığa gelmesi kendine yakışan projeleri de gündeme getirdi. Ankara’nın birlik beraberliği beni çok heyecanlandırıyor. Biz de TÜGİAD Ege Şubesi olarak Ankara’yı daha çok tanımak ve işbirliğimizi geliştirmek için geldik. TÜGİAD büyük ve güzel bir kurum. Ali Yücelen Başkan yeniden göreve gelecek ve iyi bir yönetim bekliyoruz. Uyumlu bir yönetim bekliyoruz. Umarım ülkemizin de ekonomik durumu önünüzdeki zamanlarda projelerle daha iyiye gider. Biz iş adamları olarak işlerimizi geliştirmemiz lazım” diye konuştu.

Etkinliğin ev sahipliğini yapan Ankara Şube Başkan Yardımcısı Koray Kartal, bu denli yüksek katılımdan ötürü konuklarına teşekkür ederek Teona Projesi hakkında da bilgiler verdi.

 

 

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER