MarkaWorld.com

Yerli firma, Almanya’ya 400 temiz hava dolabı ihraç etti

Yerli firma, Almanya’ya 400 temiz hava dolabı ihraç etti
17 Nisan 2021 - 14:12 'de eklendi ve 7050 kez görüntülendi.

Koronavirüs salgını ile özellikle kapalı ortamlardaki hava kalitesinin önemi büyük oranda artış gösterdi. Pandeminin başlangıcından itibaren bu ihtiyacı odağına alarak iç mekânlardaki temiz hava akışını sağlamak için düğmeye basan Bomaksan, tasarladığı BOA AIR Temiz Hava Dolabı’nı Almanya’ya ihraç etti. Üretiminin ilk anından itibaren birçok ülkeden yoğun taleple karşılaşan Bomaksan, Almanya’ya 400 adet temiz hava dolabı ihraç etti.

 

35 yıldır endüstriyel ortamlarda hava temizleme sistemleri geliştiren Bomaksan’ın BOA AIR markasıyla tasarladığı ve ürettiği Temiz Hava Dolapları, birçok Avrupa ülkesiyle birlikte Almanya’dan da büyük ilgi gördü.

 

Almanya’dan yoğun ilgi

Temiz hava dolabı üretimine COVID-19 salgını döneminde başladıklarını söyleyen Bomaksan Genel Müdürü R. Bora Boysan, “Pandeminin en önemli olumlu etkisi temiz hava, soluduğumuz havanın kalitesi ve genel halk sağlığına yönelik farkındalığın çok büyük oranda artması oldu. Bomaksan olarak ana faaliyet alanımız, hava kirliliğini azaltmaya yönelik çalışmalar olduğundan pandemi sürecinde de işimize kesintisiz devam ettik ve ihtiyaçlara ve taleplere yanıt vermeye çalıştık. Bu dönemde özellikle Almanya’dan yoğun bir taleple karşılaştık ve Almanya’ya tam 400 adet temiz hava dolabı ihraç ettik” dedi.

 Bomaksan Genel Müdürü R. Bora Boysan

Toplam 10 ülkeye ihraç edildi

Temiz hava dolabını Almanya başta olmak üzere toplam 10 ülkeye ihraç ettiklerini vurgulayan Bora Baysan, aynı zamanda bu dönemde Kenya’ya 7, Estonya’ya 1 tır sevkiyat gerçekleştirdiklerini ifade ederek, “Bu süreçte hava temizleme konusundaki uzmanlığımızı ve tecrübemizi yeni ürün ve teknolojilere aktararak, virüsün hava yoluyla bulaş riskini minimize etmek adına BOA AIR markasıyla temiz hava dolaplarımızı geliştirdik. BOA AIR, tasarımı ve üretimi ile tamamıyla bize ait bir ürün” diye konuştu.

 

Avrupa Birliği ve Rusya hedef pazarlar arasında

Yeni fabrika ve yatırımlarla üretim kapasitesini artırdıklarını kaydeden Bora Boysan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Üretimimizin ilk anından itibaren birçok ülkeden gelen çok yoğun bir taleple karşı karşıya kaldık. Ülkemizde ve tüm dünyada normalleşme dönemiyle beraber temiz hava dolabı talebinin daha da artacağını öngörüyoruz. Bu doğrultuda, bu yıl içerisinde yeni fabrikalarımızı devreye alarak üretim kapasitemizi 5 kat artırmayı planlıyoruz. Yeni hedef pazarlarımız arasında; Polonya, Türki Cumhuriyetler, Rusya, AB ve Kuzey Afrika ülkeleri bulunuyor.”

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER