MarkaWorld.com

Türkiye’de en çok işlenen suç hırsızlık

Çelik kapı sektörünün başarılı ismi Sur Çelik Kapı’nın Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Pekgüzel, Türkiye’de en çok işlenen suçun hırsızlık olduğuna dikkat çekerek, kapı güvenliğinden kaynaklanan eksikliklerin hırsızlık suçlarının artmasında etkili olduğuna dikkat çekti. Pekgüzel, “Güvenlikte en önemli basamağı kapılar oluşturuyor. Kullanılan kapının ve kilidin kalitesi hırsızlığa karşı kalkan görevi görüyor” dedi.

Türkiye’de en çok işlenen suç hırsızlık
02 Aralık 2016 - 12:17 'de eklendi ve 2122 kez görüntülendi.

Türkiye’de mala karşı işlenen suçlarda hırsızlığın yüzde 81,1 gibi büyük bir orana sahip olduğunu açıklayan Pekgüzel,Hırsızlık olaylarının çoğu ev ve işyerlerinde gerçekleşiyor. Artan rakamlarla da gözleri güvenlik sistemlerine çeviriyor. Aslına bakarsanız güvenliğin sağlanmasındaki en önemli adımlardan biri doğru kapı tercihidir. Malzemesi yanlış olan, içinde uygun kilit mekanizmasının bulunmadığı ve genellikle çok uzun yıllardır kullanımdan kaynaklanan tahribat sonucu iş görmez hale gelen kapılar; ev ve işyerlerinde büyük güvenlik eksikliklerini doğuruyor” şeklinde konuştu.

Türkiye’de en çok işlenen suç hırsızlık

Türkiye’de yaşanan asayiş olaylarının yaklaşık dörtte birini hırsızlık suçlarının oluşturduğuna dikkat çeken Pekgüzel,Meydana gelen hırsızlık suçlarında ilk sırayı, evden hırsızlık suçları oluşturuyor. Ardından da iş yerinden hırsızlık suçları geliyor. En sık rastlanan hırsızlık türleri yüzde 25,56 ile evden hırsızlık, yüzde 13,80 ile iş yerinden hırsızlık. Her yıl büyüyen bu rakamlar endişeleri beraberinde getiriyor. Yüksek güvenlik gerektiren bu durumlara karşı da kalkan olabilecek kapılar tasarlanıyor” açıklamasında bulundu.

sur_2

Dünyada hırsızlığa karşı garanti veren ilk firma; Sur Çelik Kapı

Bu bilinç ışığında Sur Çelik Kapı olarak tasarım ve yüksek güvenliği bir arada sunduklarını belirten Sur Çelik Kapı Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Pekgüzel, Sur Çelik Kapı olarak çelik kapı sektöründe dünyada en çok patente sahip markayız. Hırsızlığa karşı 5 yıl garanti sözümüz de bunlardan biri. Dünyada hırsızlığa karşı garanti veren tek firma olduk. Artan hırsızlık rakamları göz önünde bulundurulduğunda da Sur Çelik Kapı akla ilk gelen isim oluyor. Çünkü sağlam ve dayanıklı bir kapı her evin ihtiyacıdır. İnsanlar gece uyuduklarında, ya da kapılarını kilitleyip evden çıktıklarında, tedirgin olmamalılar. Bunun için araştırma yaparak ve araştırma sonucunda bulduklarımızı geliştirerek çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER