MarkaWorld.com

Turizm sektörü Uzakrota Seyahat Zirvesi’nde buluştu

Turizm sektörü Uzakrota Seyahat Zirvesi’nde buluştu
21 Kasım 2016 - 12:57 'de eklendi ve 2336 kez görüntülendi.

Only Travel Marketing’in medya iletişim hizmet sponsorluğunu üstlendiği, Uzakrota Travel Summit, 18 Kasım Cuma 10:00 – 18:00 saatleri arasında, Işık Üniversitesi Ayazağa kampüsünde gerçekleştirildi. Her yıl organize edilen Uzakrota Travel Summit, geçtiğimiz yıla göre iki katına varan bir katılımcı ve birbirinden değerli konuşmacılarıyla turizm sektöründe yaşanan son gelişmeler, turizmin geleceği, turizmde teknolojinin kullanımı gibi konularda sektörün nabzını tuttu. Türkiye’nin en etkili seyahat zirvelerinden biri olan Uzakrota Travel Summit, bu yıl 2 salon, 1 fuaye alanı ve değerli turizmci meslektaşları bir araya getiren bir b2b ticari fuar alanı ile dikkat çekti. Geçtiğimiz yıl 400 kişinin katılımı ile gerçekleşen zirve, bu yıl 700’e yakın katılımcı ile gerçekleşirken, katılımcılarına değer katan panelleri, Eski Turizm ve Sağlık Bakanı Bülent Akarcalı ve değerli turizmcileri bir araya getirmesi ile dikkat çekti. Uzakrota Seyahat Zirvesi’nin panellerinde dikkat çeken bazı satır başları:

uzakrota_6

11 yeni gemimiz, teknolojimiz ve şovlarımızla liderliğimizi perçinleyeceğiz.

Moderatörlüğünü Only Travel Marketing’in kurucusu Sarp Özkar’ın üstlendiği, “Cruise sektörünün geleceği” konulu panelde konuşan Avrupa’nın en büyük Cruise firması olan MSC Cruises’ın Türkiye ofisi Genel Müdürü Necla Tuncel “Yakın ve uzun gelecekte çok önemli gelişmeler-yeniliklerle Cruise sektöründe yine farkımızı göstereceğiz. Aralık ayında Cruise adası olarak faaliyete geçecek olan Abu Dhabi açıklarındaki Sir Bani Yas adasına, ilk ziyareti MSC Cruises gemileri yapacak, biz de adanın açılışında orada yer alacağız. Haziran’da Akdeniz seyahatlerine başlayacak yeni nesil mega gemimiz MSC Meraviglia suya inip, Temmuz’da bu gemimizde yapılacak Cirque du Soleil şovları ile çok konuşulacak. 2017 Aralık’ta suya inecek Seaside gemimizde de cam yürüyüş alanları sayesinde, denize daha yakın bir cruise deneyimi yaşanacak. 2018’de MSC’ye ait Bahamalar’da hizmete girecek olan MSC Ocean Cay adası, gemide servis yapan robotlar, çocukların kollarına taktıkları bir bilezik ile gemide nerede olduklarını ailelerin kolaylıkla takip edecekleri bir sistem, mobil Wellness aplikasyonları gibi pek çok yenilikle misafirlerimize hizmet vereceğiz. 2026’ya kadar siparişi verilmiş toplam 11 gemimizin de katılımı ile devasa bir filoya ulaşacağız.”

uzakrota_3

Türkiye’nin en büyük havayolu biziz!

Borajet Airlines Genel Müdür Yardımcısı Onur Akgül, Havayolu Endüstrisi ve Analizler ana başlıklı ve Singapur Havayolları Dijital Pazarlama Müdürü Derya Pekruh Gerçeker’in moderatörlüğünü üstlendiği panelde, ilk olarak “Biraz önce Sabre Genel Müdürü Altuğ Bekdemir’in bahsettiği Türkiye’nin en büyük havayolu biziz” şeklinde sözlerine esprili bir şekilde başladı. Borajet Airlines Gen.Md.Yard. Onur Akgül konuşmasına şöyle devam etti : İç hatlar 20 TL sloganı ile yaptığımız bilet kampanyası çok ses getirdi. Bölgesel havayolunun yapması gerekenleri doğru uygulamaya çalışıyoruz. Örneğin lokal taleplere göre operasyonlarımızı organize edip, uçtuğumuz şehirlere katkı sağlıyoruz. Siirt’e uçuyoruz, en çok Business sınıfı uçak bileti sattığımız rotamız. Önemli olan lokal talepleri doğru çözümlediğinizde, doğru zamanda doğru servisleri sunabiliyorsunuz.

uzakrota_4

Globale açılma planları yapıyoruz!

Jabiroo’nun kurucu ortağı Mete Varas “İnternet üzerinden misafirlerin 3,4, 7 veya 10 günlük seyahat taleplerine arka planda çalışan kuratör arkadaşlarımız var. Kişiye özel seyahat konseptinde çalışıyor ve misafirlerin taleplerini yerine getirmek adına titizlikle çalışıyoruz. Bu dönemde globale açılma üzerine de bir yapılanma içindeyiz.”

uzakrota_2

Mobil ilk kurulduğumuzdan bu yana ilk önceliğimiz.

Skyscanner Sosyal Medya Departman Sorumlularından Zeynep Mutlu konuşmasında, “ Sosyal medyada doğru iletişimde bulunmak son derece önemli bizim için. Amacımız öncelikle insanlara ilham verebilmek. Sosyal medyada Portofino’yu paylaştığınızda, gerçekten evler böyle rengarenk mi diye yorumlar gelmeye başlıyor. Organik olarak bizi takip edenler ile her daim iletişimde olmaya çalışıyoruz ve onlara değer verdiğimizi gösteriyoruz. İl kurulduğumuzda bu yana, dünyadaki gelişim aşamalarımızda her dönem ilk önce mobilde etkinlik gösterip, ilk mobilde başarıyı planlıyoruz, zira her yerde insanların ulaşabileceği en önemli mecranın mobil olduğunun bilincindeyiz.”

 

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER