MarkaWorld.com
Markaworld

Spor egzersizinde son trend: Egzersiz istasyonu ile fonksiyonel antrenman

Tek bir ekipman ile sınırsız çeşitlilikte egzersiz seçeneği sunan “Egzersiz istasyonu” ile “fonksiyonel antrenman” trendi yükseliyor. Kendi ağırlığınız ile yerçekimine karşı yaptığınız antrenmanlarda sakatlanma riski de minimize ediliyor.

Spor egzersizinde son trend: Egzersiz istasyonu ile fonksiyonel antrenman
08 Haziran 2017 - 16:46 'de eklendi ve 669 kez görüntülendi.

Hem ilk defa spor yapacak olanların hem de profesyonel sporcuların hedeflerine minimum sakatlık riski ile kısa zaman içerisinde ulaşmalarını sağlayabilecek bir antrenman tekniği olan “fonksiyonel antrenman” trendi yükseliyor. Kalp sağlığı için sadece kardiyo yapmak ya da kas kütlesinde artış hedefiyle sadece kuvvet antrenmanına odaklanmak yerine egzersiz istasyonuyla sınırlı bir alan içinde kişisel egzersiz programları oluşturarak kısa zamanda esnekliğinizi artırıp, vücudunuzun sınırlarını zorlayabilirsiniz.

Küçük grup egzersizi olarak da eğlenceli bir seçenek

Vücudun işlevsellik kazanmasını amaçlayan ve tüm vücudu çalıştıracak hareketlerin art arda, farklı yoğunlukta ve sürede yapıldığı bir antrenman disiplini olan fonksiyonel antrenman, küçük grupların antrenmanları için de bir seçenek olduğundan arkadaşlarınızla eğlenceli egzersiz rutini oluşturabilirsiniz.

Sınırlı bir alan içinde neredeyse sınırsız eğitim yapılandırmasıyla bütünsel, kişisel egzersiz programları oluşturmanıza imkan veren Life Fitness SYNRGY egzersiz istasyonu fonksiyonel egzersiz için doğru seçim olabilir. SYNRGY ile kendi vücut ağırlığınızı , TRX suspensionTrainer’ı , direnç egzersizlerini, halat ve pivot eğitimi kombinasyonlarını kullanarak kendi kişisel programınızı oluşturabilirsiniz. SYNRGY™ hem kendi vücut ağırlığımızı kullanarak yapılan egzersizleri hem de TRX suspension trainer gibi kolay taşınabilir egzersiz ekipmanlarının kullanılabildiği bir antrenman istasyonudur. SYNRGY™ kullandığınız birçok aksesuarı depolama alanına da sahiptir.

life_fitness_2

Tek ekipman, sınırsız seçenek

Fonksiyonel egzersizde bir değişim olan ve tek bir yerde neredeyse sınırsız çeşitlilikte egzersiz seçeneği sunan Life Fitness SYNRGY egzersiz istasyonu, küçük grup egzersizinin başarısını temel alırken antrenörlerin ihtiyacı olan yapısal alanı sağlar, neredeyse sınırsız yapılandırılabilirlik sunar ve çoğu tesise sorunsuz bir şekilde uyum sağlar.

Life Fitness Akademi Master trainerı Bünyamin Aysoy SYNRGY ile yapılan fonksiyonel antrenmanın faydalarını şöyle sıralıyor:

-Kullanıcılar hem eğleniyor, hem de sayısız egzersiz seçeneğine sahip oluyor.

– Kuvvet, dayanıklılık ve esnekliği arttıracak egzersizler yapılabilir.

– Kardiyovasküler egzersizler kullanılarak Metabolizma hızının artırılmasına yardımcı olur.

– Vücut duruşumuzun düzelmesine yardımcı olan bir çok egzersiz yapılabilir.

– Grup ile beraber benzersiz ve eğlenceli egzersiz deneyimine sahip olunuyor.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

ilan
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER