MarkaWorld.com

Şimdi moda 1 oda 1 salon!

Türkiye’de gayrimenkul sektörünün yıldızı 1 oda 1 salon evler oldu. Yeni evliler, öğrenciler ve yabancıların tercih ettiği 1+1 konutları mercek altına alan Agency Gayrimenkul’ün kurucularından Yasin Tatlıdil, “Metropol insanının ihtiyaçları konutta trendleri belirlemeye başladı. Çalışan ve evde daha az vakit geçiren metropol insanı için geniş evlerden çok fonksiyonellik ön plana çıkıyor. Uygun fiyatları ve kullanışlı yapısıyla küçük konutlar ön plana çıkıyor” dedi.

Şimdi moda 1 oda 1 salon!
24 Kasım 2016 - 14:03 'de eklendi ve 1443 kez görüntülendi.

Büyük şehirlerde nüfus artarken metropol insanlarının alışkanlıkları değişiyor. Geçmişte yüksek metrekareli evlerde, geniş salonlarda oturmayı tercih eden insanlar, artık 1 oda ve 1 salondan oluşan ‘kompakt’ olarak nitelendirilen evlerde yaşamayı seçiyor. Son dönemde yapılan araştırmalarda da 1+1 evlerin satışlarındaki artış göze çarpıyor.

Agency Gayrimenkul’ün kurucularından Yasin Tatlıdil, metropol insanının 1+1 daire tutkusunu değerlendirdi. Yeni projelerdeki 1 oda 1 salon evlerin geçmişteki evlerle karşılaştırılamayacak düzeyde kullanışlı olduğuna dikkat çeken Yasin Tatlıdil, “Küçük konutlar kullanışlı yapısıyla dikkat çekiyor. Ayrıca büyük konutlara oranla 1+1 evlerin fiyatları da daha cazip. Bu evlerin aidatları daha düşük. Bu ayrıcalıklar da tüketicinin kararını etkiliyor. Üstelik insanlar bu evleri yatırım amacıyla da satın alıyor. Öğrenciler, yalnız yaşayan insanlar ve yabancılar da daha kullanışlı olduğu gerekçesiyle 1 oda 1 salon evlere yöneliyor” dedi.

Artık 1+1 evlerde genellikle açık mutfak sisteminin uygulandığını belirten Yasin Tatlıdil, “Böylece mutfak ile salon aynı anda kullanılabiliyor. Bu şekilde salona genişlik kazandırılıyor. Bunun yanı sıra projelerdeki ayrıntılar hayatı kolaylaştırıyor. Özellikle Cathay’ın Nivo İstanbul projesinde bu küçük ayrıntıların ne kadar önemli olduğunu görüyoruz” yorumunda bulundu.

 

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER