MarkaWorld.com

Şef Ender Sakpınar yönetimindeki İDSO ve Şeytanın Kemancısı’ndan muhteşem konser

İDSO DenizBank konserlerinde, Şef Ender Sakpınar yönetiminde “Şeytanın Kemancısı, Çingene Kral” lakaplı keman dahisi Roby Lakatos ve Grubu ile müthiş bir performans…

Şef Ender Sakpınar yönetimindeki İDSO ve Şeytanın Kemancısı’ndan muhteşem konser
02 Aralık 2016 - 9:51 'de eklendi ve 2027 kez görüntülendi.

İDSO DenizBank Konserleri serisi son olarak UNIQ İstanbul Maslak’ın mekan sponsorluğunda büyük UNIQ Hall salonunda yapıldı. Müzikseverler, uluslararası başarılarıyla öne çıkan İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası Şefi Ender Sakpınar yönetiminde konserde yıllarca unutamayacakları bir akşam yaşadı. Cemiyet hayatının ünlü isimleri, iş insanları, akademisyenler, gazeteciler konsere yoğun ilgi gösterdi.

idso_5

İDSO’nun bu sezon Şef Ender Sakpınar yönetimindeki ilk konseri tam anlamda bir sanat şölenine dönüştü. Konserde İDSO, Şeytanın Kemancısı lakaplı Macar keman dahisi Roby Lakatos ve Grubu’na eşlik etti.

idso_3

Konserden önce İDSO ana sponsoru DenizBank, Lakatos’a özel ciltli İstanbul Tarihi kitabı ile usta belgeselci Coşkun Aral’ın Tarihi Yarımada Belgeseli’ni hediye etti. Ünlü keman virtüözü Janos Bihari’nin (1764-1827) soyundan gelen Lakatos, pek çok ünlü kemancıyı içeren ailenin 7. kuşak kemancısı. Lakatos, klasik müzik, caz ve Çingene müziği eserlerini aynı ustalıkla çalabilmesiyle efsane müzisyenler arasına girmiş bir üstat.

idso_4

İDSO’nun eşlik ettiği Lakatos Grubu’nda ayrıca ikinci kemanda Laszlo Boni, gitarda Laszlo Baloght, piyanoda Kalman Cseki, kontrbasta Laszlo Liesztes ve bir Macar halk çalgısı olan simbalde Jeno Liesztes sahne aldı. Klasik müzik severlere yıllarca hatırlayacakları bir performans sunan konseri dev salondaki seyirciler ayakta alkışladı.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER