MarkaWorld.com

Pendik’te doğa ile iç içe bir yaşam yükseliyor

Doğa ile iç içe olmak insanların yaşam kalitelerini artırırken şehir hayatının yüklediği stresi de azaltıyor. Geleceğimiz olan çocuklarımıza doğa ile iç içe bir dünya bırakabilmek için peyzaj alanında yapılan çalışmalar da her geçen gün önem kazanıyor. Bu düşünceyle yola çıkan Pendik Sahil Konakları’nın yüzde 29’u inşaat, yüzde 71’i ise peyzaj alanından oluşuyor. İstanbul’un çarpık kentleşmesini doğaya önem vererek ortadan kaldırmayı hedefleyen Pendik Sahil Konakları geleceğe de yatırım yapıyor.

Pendik’te doğa ile iç içe bir yaşam yükseliyor
22 Eylül 2016 - 11:20 'de eklendi ve 1874 kez görüntülendi.

Doğanın stres azaltıcı ve insan sağlığının olumlu yönde etkileyici özelliğinin bulunmasının yanı sıra insan gelişiminin ruhsal boyutuna da olumlu etkileri bulunuyor. Uzmanlar, doğa ile iç içe büyüyen çocukların daha huzurlu ve mutlu olduğunu vurguluyor. Çocukların geleceği düşünülerek hazırlanmış Pendik Sahil Konakları bir peyzaj düzenlemesiyle hazırlandı. 150 milyon TL’lik projenin iki bin metrekaresi inşaat alanı olup projedeki yeşil alan oranı ise beş bin metrekaredir. Evra Grup ve Has Kule tarafından yapılan bu peyzaj alanında; her dairenin kullanımına özel kapalı yüzme havuzu, seyir terası, spor salonu, sauna, Türk hamamı, açık hava kondisyon parkları, dinlenme alanları, çocuk oyun alanları, yürüyüş ve koşu yolları yer alıyor. Aileler düşünülerek 2+1, 3+1, 4+1 dairelerden oluşan projede; yakamoz, deniz sefası iskele, deniz sefası sahil, deniz sefası ruhtum, denizyıldızı yunus ve denizyıldızı martı olmak üzere metrekareleri 125 ve 193 arasında değişen altı farklı konak tipi bulunuyor. Bütün evler yerden ısıtma ve duvarlar özel hayatınızı koruyacak kadar izole. Yerin altında da 180 daire için 300 araçlık akıllı otopark bulunuyor.

pendik_2

ÇARPIK KENTLEŞMEYE KARŞI PROJE

İstanbul’un çarpık kentleşmesinin önüne geçilebilmesi için İstanbul Sahil Konakları’nın çok önemli bir proje olduğunu belirten Eski Kartal Belediye Başkanı olan Has Kule Grup Başkanı Hüsamettin KOÇAK; “Sadece bizlerin değil geleceğimiz olan çocuklarımızın sağlıklı ve mutlu bireyler olabilmeleri için doğaya önem vermeli ve onu korumalıyız” dedi. Koçak Sözlerini şöyle devam ettirdi: “Tamamı adalar ve deniz manzaralı yedi bin metrekare alana kurulu projede çocuklar için 50-60 metrekare park bulunmaktadır. Projemizin mimarisi zeminden yemyeşil bahçeyle ve denizle buluşan tasarım binaların en üst katında her konut sahibinin faydalanabileceği seyir terasıyla birlikte hem gökyüzünün hem de eşsiz deniz ve adalar manzarasına kavuşuyor. Projemiz aynı zamanda Sabiha Gökçen Havaalanı’na, Metro’ya, İDO iskelesine, TEM’e, Pendik Marina’ya ve Hızlı Trene çok yakın bir konumda yer almaktadır.’’

 

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER