MarkaWorld.com

PAŞABAHÇE MAĞAZALARI’NDAN YENİ KOLEKSİYONA ÖZEL SERGİ

PAŞABAHÇE MAĞAZALARI’NDAN YENİ KOLEKSİYONA ÖZEL SERGİ
03 Aralık 2015 - 15:10 'de eklendi ve 2636 kez görüntülendi.

Türkiye’nin en sevilen markalarından Paşabahçe Mağazaları, tasarımı camla buluşturmayı sürdürüyor. Anadolu’nun kültüründen gelen zenginlikleri modern bir çizgide yorumlayarak camın yarınını tasarladığı yeni koleksiyonu ‘Omnia’yı cam tutkunlarının beğenisine sundu. Türkiye’nin yanı sıra yurt dışından toplam 18 tasarımcı ve hünerli üç cam ustasının özgün tasarımlarından oluşan Omnia Koleksiyonu, 11 Aralık 2015 tarihine kadar ATÖLYE İstanbul-Bomontiada’da sergilenecek.

pasabahce_3

Serginin açılışı için düzenlenen gecede konuşan Paşabahçe Mağazaları Genel Müdürü Esra Tokel, yeni koleksiyonun adını “her şey” anlamına gelen Omnia’dan aldığını belirterek, “Yeni koleksiyonumuzda gelenek ve kültürü tasarımla buluşturduk. Kültürel mirasımız bizim için her hangi bir perakendecilik konsepti değil, asli faaliyet alanımızdır ve küresel rekabetteki eşsiz gücümüzdür” dedi.

Paşabahçe Mağazaları, Çeşm-i Bülbül, Beykoz, nazarlık gibi geleneksel cam ev eşyası ürünlerini modern bir çizgide yorumlayarak camın yarınını tasarladığı yeni koleksiyonunu ATÖLYE İstanbul-Bomontiada’da düzenlenen özel bir sergiyle tasarıma ve kültüre değer veren cam tutkunlarının beğenisine sunuyor. “Hayat iki bölümdür; geçmiş bir rüya, gelecek bir dilek” sloganıyla tanıtılan Paşabahçe Mağazaları’nın yeni koleksiyonu adını ise “her şey” anlamına gelen ‘Omnia’dan alıyor.

pasabahce_2

Paşabahçe Mağazaları Genel Müdürü Esra Tokel, iş, cemiyet, sanat, tasarım dünyasından çok sayıda davetli ve basın mensubunun katıldığı Omnia Koleksiyonu için düzenlenen serginin açılışında yaptığı konuşmada, geleneği ve kültürel mirası yarına taşıyan özgün Türk camcılığını, teknik, ustalık ve tasarımla Omnia Koleksiyonu’nda sunduklarını kaydetti.

Paşabahçe Mağazaları olarak kültürel mirasın ve geleneklerin yarına taşınmasını, sürdürülmesini modern bir yaklaşımla ele aldıklarını ifade eden Esra Tokel, “Yeni koleksiyonumuzla köklü geçmişimiz ve aydınlık yarınlarımız arasındaki ilişkiyi cam ve tasarım üzerinden kuruyoruz. Omnia Koleksiyonu, eşsiz kültürel kaynaklarımızı, köklerimizi; rüyamızı anlatıyor. Omnia, yarınımıza, geleceğimize, tasarıma; dileklerimize işaret ediyor” diye konuştu.

pasabahce_4

“Kültürel mirasımız küresel rekabetteki eşsiz gücümüzdür”

Omnia Koleksiyonu ile 5 bin yıllık geçmişe sahip cam ile Anadolu’nun kültürel mirasını modern tasarım anlayışıyla yeniden yorumlayarak, dün ile yarın arasında köprü kurmak istediklerini belirten Tokel, “Omnia Koleksiyonu’nda gelenek ve kültürü tasarımla buluşturduk. Kültürel mirasımız bizim için her hangi bir perakendecilik konsepti değil, asli faaliyet alanımızdır ve küresel rekabetteki eşsiz gücümüzdür” dedi.

Tokel, şöyle konuştu: “Tümüyle tasarımcılara emanet ettiğimiz Omnia Koleksiyonu’nda geleneksel ve simge olan nesneleri yeniden düşündük. Camın yarınını tanımlayan tasarımlar gerçekleştirdik. Omnia Koleksiyonu’nu kültürümüz, değerlerimiz ve geleneklerimiz ile modern tasarımın ilişki alanı olarak kurguladık. Geleneği ve kültürü tasarımla buluşturduk. Tasarım ve kültür arasındaki ilişkilere yeni bakış açıları ve teknikler önerdik. Geleneksel olanın yeni ve şaşırtıcı bir şekilde sergilendiği Omnia, geleneği ve kültürü başka hallerde, renklerde, formlarda da cesaretle sürdürüyor. Kültürel mirasımıza sahip çıkmaktan ayrıca kıvanç duyuyoruz.”

pasabahce_5

18 tasarımcının ve üç cam ustasının 264 özgün tasarımı sergileniyor

Kültürel değerlerin korunmasında tasarım ve tasarımcının büyük rol üstlendiğine işaret eden Esra Tokel, “Omnia Koleksiyonu için çok değerli tasarımcılarla işbirliği yaptık. Omnia Koleksiyonu Türkiye’nin yanı sıra dünyadan da çok değerli 18 tasarımcı ve üç hünerli cam ustasının özgün tasarımlarından oluşuyor” dedi. Tokel, sözlerini şöyle tamamladı: “Cam ustalarımızın hünerli ellerinde hayat bulan tasarımlarda Adrien Rovero, Ali Bakova, Autoban, Ayşe Birsel, Burcu Büyükünal, Ece Yalım & Oğuz Yalım, Ela Cindoruk, Erdem Akan, Gamze Araz Eskinazi & Yasemin Sayınsoy, Koray Özgen, Nazan Pak, Özge Türkmen, Rony Plesl, Sevgi Kes, Sinem Hallı Göçmen, Tamer Nakışçı, Tomas Kral ve Umut Demirel’in imzaları var. Ayrıca ülkemizin tek el imalatı cam ev eşyası yapan fabrikası Denizli Cam’da çalışan üç cam ustamızın; Ali Girgin, Mehmet Akhan ve Şevki Baykan’ın tasarımlarına da bu koleksiyonumuzda yer vermekten gurur duyduk.”

Tamamen el imalatı olan Omnia Koleksiyonu’na ait 264 parçanın yer aldığı ATÖLYE İstanbul-Bomontiada’daki sergi, 11 Aralık 2015 tarihine kadar açık kalacak ve ücretsiz gezilebilecek. Sergi sonrasında Omnia Koleksiyonu ürünleri ise Paşabahçe Mağazaları’nda yerini alacak.

 

dekoronline_yatay_banner

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER