MarkaWorld.com

Otel bitmeden rezervasyonları fullendi

Arsa fiyatları civarda ve yakın bölgelerde %500 arttı, 20 milyon dolarlık gelir sağlayacak.

Otel bitmeden rezervasyonları fullendi
02 Aralık 2016 - 15:10 'de eklendi ve 1362 kez görüntülendi.

Karaderili Group Yalova’da başlattığı ve 2017 yılının ilk çeyreğinde açacağı Yalova Termal Palace’ın 2200 odasının rezervasyonu şimdiden tamamlandı. 2016 yılının başında otelin pazarlaması için özellikle Avrupa, Türkiye Cumhuriyetleri ve Ortadoğu’da 15 ayrı satış ofisleri kuran Karaderili bu çalışmasının meyvesini toplamaya başladı.

2017 için tüm rezervasyonlarını şimdiden gerçekleştirdiği 1 yıl içinde Yalova nüfusu kadar yani 700 bin kişiyi getirmeyi planlayan Yalova Termal Palace aynı zamanda Marmara bölgesinin de en önemli iş toplantıları merkezi olmaya aday.

Aynı zamanda devre mülk hizmeti veren Yalova termal Palace için inşaat aşamasındayken yoğun bir pazarlama faaliyeti içerisine giren Karaderlili Group körfez bölgesi ülkelerinden yüksek talep gördü.

yalova_termal_palace_4

Karaderili Group termal sularında bulunduğu tesisinde Avrupa’dan Amerika’ya Ortadoğu’dan Asya’ya kadar dünyanın her yerinden misafir ağırlayarak Türkiye’nin doğal hazinesi, şifalı sularını, tüm dünya’ya tanıtacak.

Uluslararası oteller zinciri RCI’nın diğer otelleri ile de üye olan Karaderili Group Yalova Termal Palace bu zincire dahil etti. Böylece dünyanın diğer ülkelerinden de zincir üyesi olan turistler Yalova Termal Palace ve grubun diğer otellerinde de tatillerini geçirebilecek.

Karaderili Group Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Karaderili “Türk turizminin zor günler geçirdiği 2016 yı kendilerinin başarılı bir şeklide atlattıklarını Yalova Termal Palace içinde yaptıkları yoğun pazarlama faaliyeti ile otelin daha bitmeden rezervasyonların fullendiğini söyledi. Karaderili “2017’de açacağımız 2200 yatak kapasiteli 840 odalı Yalova termal Palace’da rezervasyonlar bitti. Körfez bölgesinde yoğun talep görüyoruz 2017 bizim için çok olumlu geçecek” dedi. Turizm sektörünün tanıtım ve pazarlama sorunu yaşadığını söyleyen Orhan Karaderili “Ülkemizi doğru tanıttığımızda turist geliyor. Özellikle Ortadoğulu misafirlerin ilk tercihi Türkiye oluyor” dedi.

yalova_termal_palace_5

20 milyon dolarlık gelir sağlayacak

İstanbul’a en yakın termal su olma özelliğini taşıyan Yalova’nın turizm kapasitesini 3’e hatta 4’e katlaması beklenen Yalova Termal Palace’ın, katma değerini özetleyen Orhan Karaderili, Yalova, yatırım yapılmakta çok geç kalınmış bir yer. Bölge gerek termal, gerekse yaz turizmi açısından potansiyele sahip. 2017 için 700 bin kişiyi getirmeyi planlanlıyoruz. Turistler otele geldiklerinde sadece otelde kalmıyorlar. Yalova ve yakın illeri de gezmek ve görmek istiyorlar. Yalova bölgesi ve yakın şehirlerin ekonomisine de katkı sağlıyorlar. Yalova ve yakın şehirlerin ekonomisine 20 milyon dolarlık gelir sağlayacağını düşünüyoruz.

yalova_termal_palace_2

Arsa fiyatları civarda ve yakın bölgelerde % 500 arttı.

“Yalova’da Yatırım yapmaya karar verdiğimde herkesin burun kıvırdığını söyleyen Orhan Karaderili, sonra bizim bu yatırımımızı görenler biz nasıl oraya yatırım yapmayı düşünemedik diyorlar. Marmara Bölgesinin en büyük termal turizm kompleksinin inşaatı tamamlanmak üzere, bizim yatırımımızdan sonra arsa fiyatları civarda ve yakın bölgede yüzde 500 arttı” diye konuştu.

yalova_termal_palace_3

Oda Sayısı: 840

Yatak Sayısı: 2200

1 Başkanlık süiti: 1000 m2

Özel kral Dairesi: 18 tane 500 m2 kral dairesi

Çalışan sayısı: 800

Aynı anda konaklayan misafir sayısı: 2200 kişi

Sosyal Tesisler: 10 bin metrekare sağlık, spa ve kür merkezi ve spor salonu. Küçük spa merkezi 2 bin metrekare. 1200 kişilik toplantı ve kongre salonu 600 kişilik toplantı ve kongre salonu 150 kişilik 4 adet toplantı salonu olmak üzere toplamda 6 salon

Açık – Kapalı Yüzme Havuzu: 1500 metrekare, 300 metrekare ve 200 metrekare daha olmak üzere toplamda 3 havuz.

Restaurant:3 Alacarte ve 2600 metrekarelik 1 ana restoran olmaz üzere toplamda 4 restoran

Arazi: 55 dönüm üzerine kuruldu.

Yatırım: 55 milyon Euro yatırım yapıldı.

Açılış Tarihi: 2017 –Mayıs

 

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER