MarkaWorld.com

Nefesler tutuldu, yılın Spor Adamları belli oluyor

14 yıldır düzenli olarak yapılan ve gelenekselleşen ‘Yılın Spor Adamları’ nın belirleneceği geceye sayılı günler kaldı. Türk spor tarihinin en anlamlı ve en prestijli organizasyonu olarak öne çıkan, şimdiye kadar 20 ülkeden yaklaşık 150 sporcunun ağırlandığı, Türkiye Spor Adamları Ödül Töreni hazırlıkları başladı.

Nefesler tutuldu, yılın Spor Adamları belli oluyor
01 Aralık 2015 - 11:32 'de eklendi ve 1815 kez görüntülendi.

Dünya çapındaki yabancı sporcular başta olmak üzere, spor, iş ve basın dünyasının 500’e yakın seçkin temsilci, 21 Aralık gecesi Hilton İstanbul Bosphorus / Convention Center’da ‘Yılın Spor Adamları’nın kimler olduğuna tanıklık edecek.

Yılın Spor Adamları Anketle Belirleniyor…

Tarihi gecede açıklanacak “Yılın Spor Adamları” her yıl olduğu gibi bu yıl da www.turkiyesporadamlari.com da yayınlanan anket sonucu ile belirlenecek. Türkiye Yılın Spor Adamları Ödül Töreni İcra Kurulu Başkanlığını yapan, iş adamı Turgay Kıran, ödül alacak tüm isimlerin, tamamen halkın verdiği oylarla yapıldığına dikkat çekerek, her yıl olduğu gibi bu yıl da adaylar arasında ciddi çekişmelerin yaşanacağına inandığını vurguladı. Her yıl üstüne koyarak Türkiye’ye ve Türk Sporuna yakışır bir organizasyon düzenleme amacında olduklarını belirten Kıran, oylamaların tüm hızıyla sürdüğünü belirterek bu önemli gecenin bir parçası olmak isteyen tüm sporseverleri www.turkiyesporadamlari.com sitesine girerek oy vermeye davet etti. Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün “ Ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim” deyişinden yola çıkarak sporun barış ve dostluk amacına hizmet eden en önemli ve en kapsamlı etkinlik olduğunu belirterek “ Ülkemizin ve hatta dünyamızın şu dönemde aradığı en önemli şey huzur, barış ve kardeşlik. Tüm farklılıkları bir kenara bırakarak sporun temeli olan barış ve dostluk çerçevesinde buluşmaya hepimizin ihtiyacı var. Bu yüzden Türkiye’nin ve Türk Sporunun yüz akı olan, Yılın Spor Adamları organizasyonumuzun varlığı ve devamlılığı bu anlamda çok önemli bir misyon taşıyor. Bu yıl 14.sünü yapacağımız etkinliğimizin çeyrek, yarım hatta bir asra uzanması en büyük temenni ve isteğimiz” dedi.

Yılın Spor Adamaları Tertip Komitesi ve İnter Group Yön.Kur. Başkanı Turgay Kıran, Ödül Töreni ve bu kapsamda yapılacak organizasyonu, NDM Ajans Organizasyon Yönetim Kurulu Başkanı Nedim Delibaş’la birlikte Türkiye’nin kendi alanlarında önemli iş ve başarılara imza atmış isimlerinden oluşan tertip komitesi eşliğinde gerçekleştiriyor.

Geçen Yıl Fatih Terim, Slaven Bilic ve Hamza Hamzaoğlu Seçilmişti…

Sporda Barış ve Dostluk Gecesi temasıyla gerçekleşecek bu dev organizasyonda geçen yıl Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim “ Yaşam Boyu Başarı”, Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic’in “ Yılın Futbol Adamı” ve Galatasaray Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu’nun ise Türk Futboluna yaptığı katkılardan dolayı “ Onur Ödülü” ile taçlandırılırken Acun Medya Yönetim Kurulu Başkanı Acun Ilıcalı ise Türk Medyasına katkısı ve açtığı vizyon ile “ Medya Yaşam Boyu Başarı Ödülü’’ne layık görülmüştü.

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER