MarkaWorld.com

Mutlular Grup, makina parkı için Türktraktör’ü seçti

Mutlular Şirketler Grubu, enerji sektörüne 100 milyon dolarlık yatırım yapmak için düğmeye bastı ve makine parkını büyütürken TürkTraktör’ü iş ortağı olarak seçti. TürkTraktör, bugüne kadar gerçekleştirdiği toplam 5 ayrı satış anlaşmasıyla Mutlular Şirketler Grubu’na tam 32 Traktör, 11 Telehandler, 10 Yuvarlak Balya Makinesi ve 2 adet de Biçerdöver temin etti.

Mutlular Grup, makina parkı için Türktraktör’ü seçti
20 Eylül 2016 - 13:20 'de eklendi ve 1755 kez görüntülendi.

Türkiye tarım sektörünün lider ismi TürkTraktör, toplu satışlardaki gücünü artırarak sürdürüyor. TürkTraktör; kamu hariç tek seferdeki en büyük toplu satınalma anlaşmasını Mutlular Şirketler Grubu ile gerçekleştirdi.

Balıkesir Gönenli şirket ile bugüne kadar toplam 5 filo satış anlaşması yapan TürkTraktör; bu anlaşmalarla Mutlular Şirketler Grup’un makine parkına toplamda 55 olmak üzere 32 Traktör, 11 Telehandler, 10 Yuvarlak Balya Makinesi ve 2 adet de Biçerdöver kazandırdı.

Bu satın almalarla Mutlular Şirketler Grubu, hem traktör hem de iş makinesi ve tarım ekipman adetleri bakımından yılın en büyük toplu satın almalarına da imzasını atmış oldu.

Filo teslimat töreninde bir konuşma yapan TürkTraktör Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İrfan Özdemir şunları söyledi: “Yılın başından bu yana, satış ve bayi ağımızın gerçekleştirdiği başarılı çalışmalarla özellikle filo dediğimiz toplu makine satışlarında ciddi anlaşmalara imza atmaktayız. Kamu tarafında Devlet Hava Meydanları İşletmeleri (DHMİ), Orman Genel Müdürlüğü (OGM) ve İzmir Büyükşehir Belediyesi bu yıl toplu satış yaptığımız kurumlar arasında bulunuyor.

mutlular_2

Türkiye’nin en büyük çeltik üreticilerinden olan Mutlular Şirketler Grubu ile bu yılın hemen başında ilk büyük toplu satış anlaşmamızı yapmıştık. Yıl boyunca da kendileriyle yeni filo satış anlaşmalarına imza atmayı sürdürdük. Toplam gerçekleştirdiğimiz 5 filo satış anlaşması sonucunda Mutlular Çeltik’in makina pakına toplam 55 araç kattık. Yapılan bu anlaşmalarla Mutlular Şirketler Grubu traktör, iş makinesi ve tarım ekipman adetleri bakımından en büyük satın almalarını gerçekleştirdi. Kendilerine bizlere duydukları güven için ayrıca teşekkür ediyoruz.”

İrfan Özdemir, en yeni teknolojiyle donatılmış, çiftçilerinin ihtiyaç ve talepleri kapsamında geliştirilen traktör ile ekipmanlar ve alanının en iyisi olarak farklı işlerde güç ve performans sunan iş makineleriyle kamu ve özel tüm kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamayı sürdürmekten dolayı çok mutlu olduklarını ifade etti.

Özdemir “Kuşkusuz ki ürünlerimizin kalitesi ve gücü en önemli tercih edilme nedenlerimiz. Ancak , Türkiye’nin her yanına dağılmış uzman ekiplerimizle satış öncesi, sırası ve sonrasında sunduğumuz tamamlayıcı hizmetlerimizle, markamıza olan sadakati güçlendirerek artırmayı sürdürüyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

mutlular_3

Mutlular Şirketler Grubu Yönetim Kurulu ve Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Mutlu ise, makina parkının genişletilmesinde tercihlerini Türk Traktör’den yana kullanmalarında TürkTraktör’ün engin deneyimi ile özellikle satış sonrası hizmetlerdeki gücünün çok etkili olduğunu vurguladı. Mutlu sözlerini şöyle sürdürdü: Çin’de ve Avrupa ülkelerinde çeltik sapından biyokütle enerji üretimi yapılıyor. Türkiye’de ilk kez Gönen’e kuracağımız tesiste günde bin ton çeltik sapı dönüştürülürken, günlük 720 megawatt enerji üretimi yapılacak. Gönen Barajı’nda günlük 10 megawatt enerji üretildiği düşünülürse, kurulacak tesiste üretilecek enerji, Gönen’in günlük olarak tükettiği enerjiden fazla. Ana hammaddesi çeltik sapı olan tesiste, kanola sapı, orman altı, talaş da geri dönüştür zamanda atık maddelerin doğaya zarar vermeden geri dönüştürülmesini sağlamak amacıyla yeşil enerji sistemlerinde teşvik veriyor” dedi.

Biyokütle enerji üretiminin yapılacağı tesiste geri dönüşümde kullanılmak üzere çeltik sapı toplamaya başladıklarını da bildiren Mutlu, “Çeltik sapı toplamasında ve biyokütle enerji üretiminde kullanılmak üzere TürkTraktör’ün ürünlerini düşük yakıt sarfiyatı ve satış sonrasında güçlü servis ağı ile yaygın yedek parça bulabilme olasılıklarından dolayı seçtik açıklamasında bulundu.

 

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER