MarkaWorld.com

Mimari tasarımlarda esnek akrilik levha dönemi

Mimari tasarımlarda esnek akrilik levha dönemi
10 Şubat 2021 - 12:15 'de eklendi ve 15440 kez görüntülendi.

MİMARİ TASARIMLARDA SHIELDUP® FLEX DÖNEMİ

 

YENİ GELİŞTİRİLEN ESNEK AKRİLİK LEVHA SHIELDUP® FLEX, MANUEL OLARAK BÜKÜLEBİLME ÖZELLİĞİYLE, MİMARİ TASARIMLARIN CAM DETAYLARINDAN İÇ MİMARİYE, AYDINLATMA SİSTEMLERİNDEN COVID KORUMALARI CAM UYGULAMALARINA KADAR PEK ÇOK ALANDA YENİLİKLERİN ÖNÜNÜ AÇACAK

 

 

Arkema şirketlerinden olan Altusglas International, herhangi bir ısıl işlem şekillendirme olmadan manuel olarak bükülebilen ShieldUp® Flex Akrilik Levha’yı geliştirdi. 2 boyutlu parçaları şekillendirme konusunda daha fazla özgürlük sağlayarak üretim süreçlerini basitleştiren bu icat, mimari tasarımlarda, cam ve aydınlatma detaylarında “teknik bir devrim” olarak tanımlanıyor. Lacq Araştırma Merkezi’nde (Fransa) bulunan Altuglas International araştırma ekibi tarafından geliştirilen ShieldUp® Flex Akrilik Levha, eğimli parçaların veya esnek malzeme gerektiren diğer parçaların tasarımında zaman ve para tasarrufu sağlayacak.

Akrilik levha ShieldUp® Flex.

Daha önce bükülmezliğiyle bilinen PMMA’nın (Polimetil Metakrilat) önemli bir teknolojik engelini aşmaya imkân veren ShieldUp® Flex Akrilik Levha, esnekliği sayesinde kimyasallara ve darbelere karşı da son derece dayanıklı. Bu icatla ağırlık azaltılıyor, direnç güçleniyor ve hepsinden önemlisi, uzun ve özenli bir ısıyla şekillendirme aşamasına gerek kalmadan esnek olarak uygulanabiliyor. Flex’in bu özellikleri pek çok mimari alanda üreticileri cesaretlendirecek yeni tasarımların önünü açacak. ShieldUp® Flex, ısıyla şekillendirme adımını tamamen ortadan kaldırdığı için projelerde cam uygulamalarında hata olasılığını da en aza indiriyor. Tasarımcıların kesilmiş levhayı, istenen boyutlarda manuel olarak bükmesine ve doğrudan uygulamasına izin veriyor.

 

Esnek akrilik levha ShieldUp® Flex, 2D kavisli parçalar için de yeni tasarım olanakları sunuyor. Flex, araç camları (RV’ler, tekneler, arabalar, motosikletler vb.) gibi geleneksel PMMA uygulamalarında ve aynı zamanda endüstriyel camlarda, tabelalarda ve COVID korumalı koruyucu cam tasarımlarında pek çok yenilik yaratacak.

 

Arkema hakkında…

Bir malzeme tasarımcısı ve yenilikçi çözümler üreticisi olarak Arkema, malzemeleri şekillendirerek yeni kullanım alanları yaratır. Dengeli iş portföyümüz, yüksek performanslı malzemeleri, endüstriyel ihtisasları ve kaplama çözümlerini kapsamaktadır. Dünyaca tanınmış markalarımız hizmet verdiğimiz pazarların liderleri arasındadır. 2019 yılında 8,7 milyar euro ‘luk cirosu ile dünya çapında yaklaşık 20 bin çalışanıyla 55 kadar ülkede 144 üretim tesisi ile faaliyet göstermektedir. Tüm ortaklarımızla aktif işbirliği taahhüt ediyoruz. Kuzey Amerika, Fransa ve Asya’daki araştırma merkezlerimiz, biyo-esaslı ürünler, yeni enerjiler, su yönetimi, elektronik çözümler, hafif malzemeler ve tasarım, ev verimliliği ve yalıtım alanındaki gelişmelere odaklanmaktadır. www.arkema.com

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER