MELİKE KONUR’DAN SOUL MÜZİK TUTKUNLARINA MÜJDE

MELİKE KONUR’DAN SOUL MÜZİK TUTKUNLARINA MÜJDE
02 Şubat 2016 - 9:44 'de eklendi ve 2237 kez görüntülendi.

Dansçı, şarkıcı, koreograf, dans eğitmeni, DJ kimliğiyle 2012 yılından beri İstanbul’da olan ve sayısız projelere imza atan Melike Konur, müzik ve dans eğitimini Amerika’da tamamladı.

melike_konur_2

Doğma büyüme Amerikalı olan Melike Konur’un annesi Amerikalı, babası ise Türk.

İlk profesyonel sahne deneyimini Golden Globe ve Emmy ödüllü Debbie Allen’ın desteğiyle 13 yaşında yaşayan sanatçı o günden sonra eğitimini dans üzerine almaya karar verir ve eğitimine konservatuarda devam eder. Eğitim hayatı boyunca Amerika’da modern dans, ballet jazz, sahne performansı, kareografi eğitimi alarak Newyork, Washington, Italya, Californiya ve Türkiye’de bir çok global sahne performansı projesinde yer almıstır.

melike_konur_3

Türk ve Amerikan kökenlerinin sağladığı zenginliği müziğine taşıyan sanatçı halen İstanbul-Londra arasında mekik dokuyarak global projelerine devam etmektedir.

2014 yılında The DEVA Cabaret’in dünya prömiyerine İstanbul’da ev sahipliği yaparak prodüksiyon ve sahne performansıyla seçkin caz ve pop şarkılarını kendine özgü yorumlayarak çok ses getirmişti.

Melike Konur gectiğimiz dönemde O Ses Türkiye ve Okan Bayülgen’in Disko Kralı programında da yer alarak televizyon dünyasında da büyük beğeni topladı.

melike_konur_4

2012 yılından beri canlı performansı ile İstanbul gece hayatının önde gelen restaurant ve barlarında performans gösteren sanatçı 2016 yılında yeni projelerle Soul müzik severlerin karşısına W Hotel’de düzenlenecek konsept partiler ile çıkacak. Aynı zamanda 2016 da dans eğitimi vermeye de hazırlanıyor.

Ek olarak özel etkinlikler, lansmanlar, düğün, doğumgünü partileri, kurumsal etkinliklerde de sahne alan sanatçı, kendi orkestrası eşliğinde Türkçe ve yabancı 300 şarkı repertuarı ile müzik severleri adeta büyülüyor.

Etiketler :
İLGİLİ HABERLER