MarkaWorld.com
Markaworld

Kastamonu Entegre, ilk 1000 ihracatçı şirket arasında 36 basamak birden yükseldi…

Kastamonu Entegre, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından hazırlanan ‘İlk 1000 İhracatçı Firma-2016’ araştırmasında, geçtiğimiz yıla göre 36 basamak birden yükselerek 149. sıraya yerleşti. Ayrıca geçen yıla göre sektördeki sıralamasını da bir basamak yükselterek sektöründe ilk 3 ihracatçı şirket arasında yerini aldı.

Kastamonu Entegre, ilk 1000 ihracatçı şirket arasında 36 basamak birden yükseldi…
16 Haziran 2017 - 9:45 'de eklendi ve 404 kez görüntülendi.

İtalyan şirket Gruppo Trombini’yi de satın alarak globaldeki hızlı büyümesini sürdüren Kastamonu Entegre’nin, yurt içinde Gebze, Kastamonu, Balıkesir, Samsun, Tarsus ve Adana’da, yurt dışında ise Romanya, Bulgaristan, Rusya, Bosna Hersek, İtalya ve A.B.D’de olmak üzere 18 ayrı üretim tesisi bulunuyor.

Hayat Holding’in çok uluslu iki büyük şirketinden biri olan Kastamonu Entegre, TİM tarafından hazırlanan ‘İlk 1000 İhracatçı Firma-2016’ araştırmasında 185. sırada yer alırken bu yıl 36 basamak birden ilerleyerek 87 milyon 306 bin dolarlık ihracat gerçekleştirerek 149. sıraya yükseldi. Mobilya-Kağıt ve Orman ürünleri sektör sıralamasında geçen yıl 4. sırada yer alan Kastamonu Entegre, bu yıl ihracatını yüzde 10 artırarak 3. sıraya yerleşti.

Ağaç bazlı panel üretim kapasitesi sıralamasında dünyanın 7. büyük şirketi olduklarını ifade eden Kastamonu Entegre CEO’su Haluk Yıldız, “Kastamonu Entegre uluslararası alandaki aktif konumuyla global bir oyuncu olma yolunda hızla ilerliyor. İhracat konusunda da yıllardır liderliğimizi koruyoruz. Romanya, Bulgaristan, Rusya ve Bosna Hersek’teki üretim tesislerimizin yanı sıra ABD’den Çin’e kadar dünya genelindeki iş ortaklarımızla çok hızlı büyüyen bir yapıya sahibiz. 1 milyar euro düzeyindeki ciromuzun, %25’e yakınını yurtdışı faaliyetlerinden elde ediyoruz. Dünya genelinde 96 ülkeye ihracat gerçekleştiren global bir şirket olarak yeni pazar arayışlarımız devam edecek ve gelecek dönemde ihracatımızı artıracak çalışmalarda bulunarak sıralamadaki yerimizi daha da yukarıya taşıyacağız.” dedi.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

ilan
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER