MarkaWorld.com

IKEA’dan yeni yatırım; IKEA Adana Sipariş ve Teslim Noktası kapılarını açtı

IKEA Türkiye yeni bir konsept olan Sipariş ve Teslim Noktalarının sayısını artırıyor. Bodrum’un ardından ikinci Sipariş ve Teslim Noktası’nı Adana’da M1 Alışveriş Merkezi’nde açan IKEA Türkiye, potansiyeli yüksek olan diğer şehirlerde de yeni yatırımlar yapmaya hazırlanıyor. 20 Aralık, Salı günü Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ve Genel Sekreter Yardımcısı Sinan Gül’ün katılımıyla gerçekleştirilen IKEA Adana Sipariş ve Teslim Noktası açılışında bölgeye yapılan yatırımın detayları aktarıldı.

IKEA’dan yeni yatırım; IKEA Adana Sipariş ve Teslim Noktası kapılarını açtı
20 Aralık 2016 - 15:07 'de eklendi ve 2028 kez görüntülendi.

IKEA Adana Sipariş ve Teslim Noktası’nın açılışında konuşan Maya Holding ve IKEA Türkiye CEO’su Fuat Atalay; Maya Holding’in 67 yıldır varlık gösterdiği her sektörde toplumsal hayata ve ülke ekonomisine katkı sağlayan çalışmalara imza atmaya özen gösterdiklerini belirterek, IKEA’nın grup yatırımları arasında çok özel bir yere sahip olduğunu belirtti. Atalay, “Maya Holding olarak 2003 yılında franchise haklarını alıp, 2005 yılında Türkiye perakende sektörüne önemli bir dünya markasını kazandırdık. Türkiye’deki ilk IKEA mağazasının Ümraniye’de açılmasıyla birlikte Türk tüketicisini ev dekorasyonunda yeni bir konseptle tanıştırdık. IKEA, bugün müşterilerinin beğenisini kazanmış, en çok tercih edilen markaların başında geliyor. MAYA Grubu olarak, Türkiye’nin bugünkü ve gelecekteki potansiyeline olan inancımızla, yatırımlarımıza hız kesmeden devam ederek, büyümeyi hedefliyoruz.” dedi.

ikea_3

IKEA Türkiye büyümesini sürdürüyor

Sözlerine yeni yatırımları hakkında bilgi vererek devam eden Atalay, 2005 yılından bu yana Türkiye’de ev dekorasyonu alanında tüketicileri yeniliklerle tanıştıran IKEA’nın, yeni mağazaların yanı sıra Sipariş ve Teslim Noktası açarak büyümesini sürdürdüğünü söyledi. Atalay, “Bugün, İstanbul’da 2, İzmir, Bursa ve Ankara’da 1’er olmak üzere toplam 5 IKEA Mağazası ve internet mağazamızın yanı sıra Bodrum ve bugün açılan Adana Sipariş ve Teslim noktamız ile hizmet vermekteyiz. Türkiye’de yeni yatırımlarla büyümeyi hedefliyoruz. 2018 yılında İstanbul Kartal’da ve Antalya’da açılışını yapacağımız mağazalarla birlikte mağaza sayımız 7’ye çıkacak. Aynı zamanda potansiyeli yüksek olan şehirlerde Sipariş ve Teslim Noktası açarak büyümeyi sürdüreceğiz.” şeklinde konuştu.

ikea_5

2.500 IKEA ürününü deneyimleme, 8.000’i aşan ürün arasından sipariş verme fırsatı

IKEA Türkiye Alternatif Satış Kanalları Direktörü Dilan Birinci, Adana’da M1 Alışveriş Merkezi içinde açılan IKEA Sipariş ve Teslim Noktası detaylarını aktardı. İspanya ve Yunanistan’ın ardından ilk kez Türkiye’de uygulanan Sipariş ve Teslim Noktalarının sayılarını arttırmayı hedeflediklerini belirten Birinci, önümüzdeki yıllar içerisinde Konya, Eskişehir, İzmit ve Samsun gibi potansiyeli yüksek illerde de Sipariş ve Teslim Noktası açmayı planladıklarını aktardı.

Sipariş ve teslim noktalarının, internet üzerinden siparişten farklı olarak ürünleri sipariş etmeden önce deneyimleme imkanı sunduğunu belirten Dilan Birinci sözlerini şöyle sürdürdü: “IKEA Adana Sipariş ve Teslim Noktası; 1.500m2 büyüklüğünde bir alanda, yaklaşık 50 kişilik bir ekiple faaliyet gösterecek. Müşterilerimiz burada sergilenen 2500 adet IKEA ürününün yanı sıra internet sitemizden ve IKEA Kataloğundan yararlanarak, IKEA mağazalarında bulunan 8.000’i aşkın mobilya ve ev aksesuarı arasından dilediğini ısmarlayabilecekler. Siparişler bir kaç gün içerisinde bu noktadan ücretsiz bir şekilde teslim alınabilecek. İsteyenler, düşük bir ücret karşılığında ürününü evine getirtebilecek. Dileyen müşteriler için, düşük bir ücret karşılığında montaj ve ölçüm hizmetleri de verilecek. IKEA lezzetlerini sevenler için Adana Sipariş ve Teslim noktamızda IKEA Kafe de hizmet verecektir.”

ikea_4

IKEA Türkiye, İstanbul’da 2, İzmir, Bursa ve Ankara’da 1’er tane olmak üzere, toplam metrekaresi 150.000’i bulan 5 mağazanın yanı sıra Bodrum, Adana Sipariş ve Teslim Noktaları ve internet mağazası ile faaliyet gösteriyor. IKEA’nın doğrudan ve dolaylı 4.000 çalışanı, ‘çoğunluk için daha iyi bir günlük yaşam yaratmak’ vizyonu doğrultusunda hizmet veriyor. IKEA Türkiye mağazaları, yılda ortalama 15 milyon kişi tarafından ziyaret edilirken, IKEA globalin Türkiye’den yıllık yaklaşık 550 milyon dolarlık satın alımı ile ekonomiye önemli bir katkı sağlıyor.

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER