MarkaWorld.com
Markaworld

İDSO Denizbank Konserleri’nde Bir Beethoven Gecesi…

Bu Cuma İDSO Konseri Fulya Sanat Merkezi’nde…

İDSO Denizbank Konserleri’nde Bir Beethoven Gecesi…
22 Şubat 2017 - 15:44 'de eklendi ve 986 kez görüntülendi.

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası (İDSO) 24 Şubat 2017 Cuma akşamı muhteşem bir klasik müzik şöleni sunacak. Fulya Sanat Merkezi’nde saat 20.00’de başlayacak konserde, Jean Bernard Pommier, konserin hem şefi hem de solisti olarak müzikseverlerle buluşacak.

İDSO DenizBank Klasik Müzik Konserinde Bir Beethoven gecesi yaşanacak. Ludwig van Beethoven’ın Prometheus’un Yaratıkları, Do Majör Piyano Konçertosu No. 1, OP. 15 ve Senfoni No. 5 eserleri icra edilecek.

idso_2

** Ludwig van Beethoven

Klasik dönemden romantik döneme geçiş sürecine büyük katkı sağlamış ve gelmiş geçmiş en ünlü ve en etkileyici bestecilerden biri olarak kabul edilen alman piyanist ve bestecidir. 9 senfonisi, 5 piyano konçertosu, 32 piyano sonatı, 16 yaylı dörtlüsü ve hayatı boyunca yazdığı tek opera olan Fidelio en çok bilinen eserlerindendir. En çok takdir edilen eserlerini hayatının son 15 yılında bestelemiştir. Yaşamı boyunca sağlık problemleri çeken Beethoven 1801’de işitme problemleri yaşamaya başlamış ve 1817’de tamamen sağır olmuştur. Bu dönemden sonra sağırlığı müzik yaşamını hiçbir şekilde etkilememiştir. 9. senfoniyi sağırlık döneminde bestelemiştir.

Beethoven,Türkler’in (Osmanlı) müziğini en fazla benimseyen kişilerden biridir. Mehter Marşı ona çok fazla ilham vermiştir. Beethoven bu saygı üzerine Türklere bir marş yazmıştır.

İDSO Müdürü Sezai Kocabıyık, “ 24 Şubat 2017 Cuma akşamı gerçekleştirilecek konserimizde tüm sanatseverleri, Beethoven’ın eserleriyle klasik müziğin büyüsünü yaşamak için Fulya Sanat Merkezi’ne bekliyoruz” diyor.

jean-bernard-pommier_

PROGRAM:

* Ludwig Van Beethoven : Prometheus’un Yaratıkları

* Ludwig Van Beethoven : Do Majör Piyano Konçertosu No. 1, OP. 15

* Ludwig Van Beethoven : Senfoni No. 5

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

ilan
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER