MarkaWorld.com

Çukurova Gayrimenkul, Adana’ya yatırım yapmaya hazırlanıyor

Çukurova Gayrimenkul ve CKY İnşaat Ortaklığı, yeni proje için Adana’da arsa arıyor.

Çukurova Gayrimenkul, Adana’ya yatırım yapmaya hazırlanıyor
07 Aralık 2016 - 9:21 'de eklendi ve 1855 kez görüntülendi.

İnşaat sektöründe geçen 23 yılda Adana ve Mersin’deki projeleriyle bölgenin öncü markası olan ve ardından İstanbul’a yelken açan SON Grup bünyesindeki Çukurova Gayrimenkul ve CKY İnşaat ortaklığı, Adana’ya yatırım yapmaya hazırlanıyor. 2009 yılında İstanbul’daki ilk projesi Adanuspark’ı Kartal’da inşa eden Çukurova Gayrimenkul, ardından CKY İnşaat ortaklığıyla hayata geçirdiği yine Kartal bölgesinin sembol projelerinden Çukurova Tower ile dikkat çekti. Son projesi Çukurova Balkon’da Adana’nın geniş balkon kültürünü İstanbul’a taşıyan Çukurova Gayrimenkul, İstanbul’daki projelerinin yanı sıra CKY İnşaat ile birlikte konut sektörünün hızla geliştiği Adana’ya odaklanmış durumda… İstanbul’daki deneyimlerini memleketi Adana’ya aktarmayı hedefleyen Çukurova Gayrimenkul ve CKY İnşaat ortaklığı yeni projeler için arsa arıyor.

Gayrimenkul sektöründe 1993 yılından bu yana Adana, Mersin ve İstanbul’da binlerce konut üreten SON Grup bünyesindeki Çukurova Gayrimenkul ve CKY İnşaat ortaklığı, Adana’da kentsel dönüşüm projeleri başta olmak üzere yeni projeler geliştirmek için satılık veya kat karşılığı arsa arayışını hızlandırdı. Şehircilik anlayışına sahip projelerini insana ve doğaya saygılı konseptlerle geliştiren Çukurova Gayrimenkul’ün Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Son, şirketlerinin Adana ve İstanbul arasında gelişen başarı hikayesini şöyle anlattı;

cukurova_3

“Mersin’de hayata geçirdiğimiz yazlık projesi Liparis 2 ve Liparis 4 ile sektöre giriş yaptık. Ardından Adana’da proje ortaklarımızla birlikte TMT Park Life, TMT Gölvadi, Yüzevler, Platinkent, Eserkent, Çukurova Residence, Çukurova Kent, Çukurova Park, Çukurova Villaları gibi nitelikli konut projelerini gerçekleştirdik. Adana ve Mersin’deki projelerimizle bölgenin prestijli firmaları arasında yer aldık. 2009 yılında ise Adanuspark projemizle İstanbul piyasasına giriş yaptık. İstanbul’un hızla değer kazanan bölgelerinden Kartal’ın en stratejik noktasında, deniz ve adalar manzaralı konumuyla dikkat çeken ve üç blokta toplam 180 daireden oluşan Adanuspark’ı 2012 yılında teslim ettik. Ardından CKY İnşaat ortaklığı ile yine Kartal bölgesinin sembol projelerinden biri olan Çukurova Tower’ı hayata geçirdik. Kartal’ın merkezinde konumlanan 36 katlı rezidans projesi Çukurova Tower’da, çeşitli büyüklük ve özellikte, dört farklı tipte 253 konut bulunuyor. 2014 yılının Ağustos ayında tamamladığımız Çukurova Tower, her ayrıntısında modern tasarımın ve kalitenin izlerini yansıtıyor. Yüksek prim oranı ile konut sahiplerinin ve yatırımcılarının yüzünü güldüren Çukurova Tower, inşa ettiğimiz dönemde Kartal’ın en yüksek rezidans projelerinden biri olarak öne çıktı.”

2015 yılının Mayıs ayında yine Kartal’da “Balkon Hayatın Keyfidir” temasıyla Çukurova Balkon projesine başlayan Çukurova Gayrimenkul’ün Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Son, bu proje ile Adana’nın vazgeçilmezi olan balkon kültürünü İstanbul’a taşıdıklarını belirtti. İstanbul’da artık pek çok projede balkon bulunmadığını söyleyen Tamer Son, ön tarafı Marmara Denizi ve adalar, arka tarafı ise orman manzaralı olan Çukurova Balkon’da tüm dairelerin balkonlu olduğunu vurguladı. 19 ve 20 katlı iki blokta toplam 261 konuttan ve sosyal yaşam alanlarından oluşan Çukurova Balkon’un Adanalılardan da yoğun ilgi gördüğünü belirten Tamer Son, örnek dairesi hazır olan projenin yüzde 60’ının satıldığını belirtti.

cukurova_2

Odak noktası İstanbul ve Adana

Çukurova Gayrimenkul ve CKY İnşaat ortaklığı olarak, yenilikçi, çevreci ve müşteri odaklı bir yaklaşımla faaliyetlerini sürdürdüklerini belirten Tamer Son, hem keyifli ve kaliteli yaşam alanları hem de kârlı yatırım fırsatları sunduklarını ifade etti. Şirketlerinin bilgi birikimini ve deneyimini estetik, teknoloji, lüks ve konfor ile bütünleyerek bulunduğu bölgeye değer katan modern projeler inşa ettiklerini bildiren Tamer Son, İstanbul’daki projelerinin yanı sıra konut sektörünün hızla geliştiği memleketleri Adana’daki projelere de odaklandıklarını söyledi. Adana’nın kendileri için çok ayrı bir yeri olduğunu vurgulayan Tamer Son, Çukurova Gayrimenkul ve CKY İnşaat ortaklığı olarak Adana’da kentsel dönüşüm projeleri başta olmak üzere yeni projeler geliştirmek için satılık veya kat karşılığı arsa arayışında olduklarını duyurdu.

Güvenli, estetik ve sürdürülebilir projeler…

Projelerinde en kaliteli malzemeleri kullandıklarını ve en ileri inşaat teknolojilerini uyguladıklarını vurgulayan Tamer Son, sözlerine şöyle devam etti; “Deprem ülkesi Türkiye’de insanların huzur içinde yaşayabilecekleri, dayanıklı, uzun ömürlü, güvenli ve sürdürülebilir projeler inşa etme hedefimizi her zaman önceliğimiz olarak belirliyoruz. Projelerimizi, en son Deprem Yönetmeliği’ne uygun olarak, Türkiye Hazır Beton Birliği onaylı C-40 sınıfı hazır beton ve konvansiyonel sistem ile inşa ediyoruz. Demir olarak ST3 sismik beton çeliği kullanıyoruz.

Projelerimizin güvenli olmasının yanı sıra estetik ve doğaya dost olmasına da önem veriyoruz. Genel olarak proje alanının yaklaşık yüzde 80-85’ini yeşil alana ayırıyoruz ve sosyal donatılarla projelerimizi zenginleştiriyoruz. Her zaman merkezi lokasyonlarda ve gelişime açık bölgelerde, prim potansiyeli yüksek projeler inşa ediyoruz. Projelerimizi konumundan mimarisine, sosyal donatılarından yaşamı kolaylaştıracak diğer tüm detaylarına kadar o projede yaşayacakların en ufak ihtiyaçlarına bile cevap verebilecek şekilde planlıyoruz.”

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER