MarkaWorld.com

Clubhouse nedir?

Clubhouse nedir?
12 Şubat 2021 - 20:55 'de eklendi ve 15119 kez görüntülendi.

Pazar günü, Elon Musk sayesinde Clubhouse uygulaması zirvesini yaşadı. Tesla’nın kurucusunun yalnızca davetle kullanılabilen ses uygulamasında ilk kez görüntülenmesi ve konuşmaları olay oldu.
Son dönemde sosyal medya uygulamalarının kişisel bilgilerimizi kaydetmesi, kullanması ve hatta 3. parti kurumlarla paylaşması ile ilgili söylentiler birçoğumuzu tedirgin etti. Uygulamada kayıt alınamaması, konuşulanların sadece anlık olması, kullanıcıların rahat bir biçimde kendilerini ifade etmelerine olanak sağlıyor diye de çok ilgi gördü.
Genel olarak önerdiğim gibi ben herkesin hangi platform olursa olsun ister fotoğraf ister metin ister söylem paylaşımlarımızda mümkün olduğu kadar ketum davranmasını tavsiye ediyorum. Büyüklerimizin dediği gibi 2 kere düşün bir kere Clubhouse’da söyle!
Clubhouse, son zamanların en hızlı yükselişe geçen uygulamaların biri oldu. Yazılı, görsel, yorum, beğeni gibi klasik sosyal medya ifadeleri bu uygulamada bulunmuyor. Clubhouse uygulamasına herkes katılamıyor. Bazı işletim sistemleri için henüz alt yapı hazır değil ve davetiye sistemi mevcut.
Clubhouse’da, 👻 gölgelenme kötü bir şey değildir! Kimseyi rahatsız etme endişesi duymadan odalara istediğiniz gibi girip çıkabilirsiniz. Gittiğinizde herhangi bir uyarı vermeyeceksiniz.
Clubhouse son günlerde internet fenomenlerinin akınına uğradı. Türkiye’de milyonlarca takipçisi olan birçok ünlü isim Clubhouse’da yaptığı paylaşımları diğer mecralarda da paylaşıyor.
Clubhouse uygulamasına kullanabilmek için daha önce üye olan bir kullanıcının davetiye göndermesi gerekiyor. Davetiyesiz ve telefon numarasıyla kayıt olmak isteyenler, bekleme listesine alınıyor. Eğer sıra gelirse üye olarak Clubhouse’a giriş yapabiliyor.
Şuan uygulamaya yalnızca iPhone kullanıcıları katılabiliyor. İleriki süreçte Android için bir uygulama geliştirilmesi muhtemel.
Önceden izin almadan Clubhouse’da elde edilen bilgileri kopyalayamaz, kaydedemez veya başka şekilde çoğaltamaz ve / veya paylaşamazsınız.

Hepimize keyifli sohbetler…
Ferhan Kılıç

 

FERHAN KILIÇ DİĞER YAZILARI:

Kripto para nedir? http://markaworld.com/kripto-para-nedir.html/

Coin’ler içinde en kıymetlisi Bitcoin http://markaworld.com/coinler-icinde-en-kiymetlisi-bitcoin.html/

Beyoğlu Beyoğlu http://markaworld.com/beyoglu-beyoglu.html/

Adabı Muaşeret http://markaworld.com/adabi-muaseret.html/

Kadınlar dedikoduyu sever http://markaworld.com/kadinlar-dedikoduyu-sever.html/

Şarap ve Monşer http://markaworld.com/sarap-ve-monser.html/

Hangi şarapla hangi peynir? http://markaworld.com/hangi-sarapla-hangi-peynir.html/

Eşdeğer alan http://markaworld.com/esdeger-alan.html/

Yaşama dair http://markaworld.com/yasama-dair.html/

Anne şefkati http://markaworld.com/anne-sefkati.html/

Spekülasyon http://markaworld.com/spekulasyon.html/

Boş-anma http://markaworld.com/bos-anma.html/

Zarif olmak yaşam biçimidir http://markaworld.com/zarif-olmak-yasam-bicimidir.html/

Clubhouse nedir? http://markaworld.com/clubhouse-nedir.html/

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER