MarkaWorld.com

Arkema bünyesine katılan Bostik, gücüne güç kattı…

Fransız TOTAL Grubu’nun bir üyesi olan Bostik, Arkema Şirketi’ne satıldı. İnşaat, endüstriyel üretim ve tüketici pazarlarında önde gelen yapıştırıcı uzmanı Bostik’in satın alma operasyonu, global olarak gerçekleşti. Arkema’nın uzun vadeli kalkınma stratejisinin bir hamlesi olan satın alma ile yapıştırıcılar konusunda önemli bir oyuncu olan Bostik, konumunu daha da güçlendirdi.

Arkema bünyesine katılan Bostik, gücüne güç kattı…
24 Kasım 2016 - 14:08 'de eklendi ve 1381 kez görüntülendi.

“Beşikten mezara, evden ofise akıllı çözümler” üreten Bostik, 50 farklı ülkede yer alıyor. 48 üretim tesisi, 5 kıtaya yayılmış 16 AR-GE merkezi, yaklaşık 5 bin çalışanıyla bünyesinde 20’nin üzerinde marka barındırıyor. “Kimyasallar, harçlar, yapıştırıcılar ve sızdırmazlık” ürünlerinin ana ürün gruplarını oluşturan Bostik, hitap ettiği yapı, marin, otomotiv, transport, ambalaj ve hijyen sektörlerinde iddialı küresel bir marka.

Teknolojisini, yenilik, gelişen bölgeler ve operasyonel mükemmellik odaklı olarak geliştiren Bostik, gelişmiş kaynaklara sahip daha güçlü bir özel kimyasallar grubu oluşturmayı hedefliyor. On ayrı ürün grubu ile “yapı ürün grubu en geniş” firma olan Bostik, satın almayla birlikte küresel müşteri tabanının ihtiyaçlarını daha iyi karşılayabilecek.

Türkiye pazarında da güçlü bir yeri olan Bostik’in, Hadımköy ve Çorlu’da birer üretim tesisi bulunuyor. Bu tesislerin yıllık üretim kapasitesi yaklaşık 250 bin ton. Gerçekleştirilen satın almanın tüm dünyada olduğu gibi Türkiye pazarına da kısa vadede olumlu yansımalarının olacağı belirtiliyor. www.bostik.com.tr

 

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER