MarkaWorld.com

Anavarza Gurme Serisi’nden Narenciye Balı

Havaların ısınmasıyla birlikte Akdeniz bölgesindeki narenciye ağaçları çiçeklenir ve güzel kokuları yayılmaya başlar. Yılın ilk hasat balı da narenciye bahçelerinin içerisine bırakılan kovanlardan elde edilen narenciye balı olur. Anavarza Bal, özel Gurme Serisi’nde yer alan ve yılın ilk hasat ürünü olan narenciye balını, sofralara taşıyor.

Anavarza Gurme Serisi’nden Narenciye Balı
15 Mayıs 2017 - 12:23 'de eklendi ve 2088 kez görüntülendi.

Narenciye bahçelerinin fazla olduğu Adana’da havaların ısınmasıyla birlikte narenciye balı hasadı yapıldı. Türkiye’nin en fazla bal üreten ilçesi Adana Kozan’da faaliyetini sürdüren Anavarza Bal, sezonun ilk hasat ürünü narenciye balını kavanozlarına taşıdı. Anavarza Bal’ın Gurme Serisi’nde yer alan Narenciye Balı, açık rengi, berrak görünümü ve ağızda hızlıca dağılabilen akışkan kıvamıyla damakları şenlendirecek.

anavarza_2

Narenciye ağacı çiçeklerinin lezzeti Narenciye Balı’nda

Akdeniz Bölgesi’nde yetişen çiçeklerden elde edilen Narenciye balı sunduğu lezzetin yanı sıra doğal faydalarıyla da tercih ediliyor. Hoş kokusu ve hafif lezzetiyle öne çıkan Narenciye Balı, bol miktarda C vitamini içerdiği için vücut direncini artırmaya yardımcı oluyor. Hafif kıvamı ve ağızda bıraktığı ferah aromayla bahar sofralarının lezzetine lezzet katıyor.

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER