MarkaWorld.com

Altunbilekler’den kadın çalışanlara tam destek

Altunbilekler Akademi &Wise Danışmanlık iş birliğiyle hayata geçirilen ‘Yönetimin Cinsiyeti Olmaz’ Genel Kurulu gerçekleştirildi. Altunbilekler’de görev alan kadın yöneticilerin aktif katılımıyla gerçekleşen genel kurulda; perakendede kadın olmanın avantaj ve dezavantajları ve kadının iş dünyasında ‘iş insanı’ olarak yer alabilmesi için ne tür desteklere ihtiyaç duyduğu konuları masaya yatırıldı.

Altunbilekler’den kadın çalışanlara tam destek
28 Kasım 2016 - 11:11 'de eklendi ve 1372 kez görüntülendi.

Altunbilekler tarafından çalışanların şirket bünyesinde daha iyi bir gelecek, kariyer ve gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla 2010 yılında kurulan Altunbilekler Akademi, Kurumsal Sosyal Sorumluluk projeleriyle adından söz ettirmeye devam ediyor. Altunbilekler Akademi & Wise Danışmanlık iş birliğiyle hayata geçirilen ‘Yönetimin Cinsiyeti Olmaz’ adlı Genel Kurul ise bunun en son örneği olarak karşımıza çıkıyor.

Kadınlar, inandıkları her sektörde çalışabilirler

Altunbilekler kadın yöneticilerinin yoğun katılımıyla gerçekleştirilen kurulda; perakendede kadın olmanın avantaj ve dezavantajları, kadının iş dünyasında ‘iş insanı’ olarak yer alabilmesi için ne tür desteklere ihtiyaç duyduğu konuları değerlendirildi. Altunbilekler İK ve Kurumsallaşma Direktörü Öznur Altunbilek, IT ve Mali İşler Direktörü Safinaz Aytemiz, Eğitim Müdürü Ayşe Gür Savaşkan, İK Kariyer Uzmanları Şeyda Cibelik, Elçin Alkaya ve Elif Şener’in yanı sıra Altunbilekler Kadın Mağaza Müdürleri ve Kurum Psikoloğu Kader Güven Keskin’in katılımıyla gerçekleşen genel kuruldan çıkan sonuçlara göre; kadının perakende sektöründe etkin ve verimli hale getirilmesinde, başta bireysel istek ve iş beklentilerinin ve çalıştığı kurumun bakış açısıyla, kurum kültürünün buna uygun olmasının önemli olduğu belirlendi.

Altunbilekler Akademi & Wise Danışmanlık iş birliğiyle hayata geçirilen ‘Yönetimin Cinsiyeti Olmaz’ adlı Genel Kurul’da alınan diğer kararlar ise;

  • Perakendenin insan odaklı, sabır isteyen, detay isteyen doğası kadının öz doğası ile örtüşmektedir. Bu doğrultuda; ‘Altunbilekler’de ve Perakendede İş İnsanı Kadınlar’ adı ile sosyal medyada, perakendenin kadın yönetici ve yönetici adaylarının üye olabileceği, ‘iş insanı’ olabilme yolunda kadınların aydınlatılacağı, mesleki sorunlarını paylaşabileceği ve mesleki konularda çeşitli paylaşımların yapılabileceği bir platform oluşturulacaktır. Yapılabilecek çeşitli etkinlikler bu platform üzerinden duyurulacaktır.
  • Altunbilekler Yönetimi; kadınların eğitim, kariyer planlama vb. konularda ‘iş insanı’ modeline uygun olarak gelişimlerinin desteklenmesini, Altunbilekler Kariyer Uzmanları ve bünyelerindeki Akademi gücü ile sağlamaya hazır olduklarını bildirmiştir.
  • Altunbilekler Yönetimi tarafından ve yönetici kadınların isteği ile iş yaşamında ortak bir dil olan matematiğin, kadın yöneticiler tarafından yönetim aracı olarak benimsenmesinde fayda sağlayabilecek kapsamlı SAP eğitimlerine 2017’de başlanacağı ve bu eğitimlerin periyodik olarak verileceği bildirilmiştir.
  • Genel Kurulda; her mağaza müdürünün Altunbilekler takımının birer oyuncusu olduğu ve müşterilere bunun görsel olarak da yansıtılmasının hizmet kalitesine katkı sağlayabileceği düşüncesinden hareketle; kadın yöneticilerde belli kriterlerde iş kıyafeti uygulamasına karar verilmiştir.
  • Genel Kurulda kadın yöneticilerin Altunbilekler yönetimine imzalı bir bildirge ile sundukları iş hedefleri ile ilgili olarak da, aldıkları yol, karşılaştıkları engeller ve çözüm önerilerinin görüşülebileceği ‘yüreklendirme’ çalıştaylarının üç ayda bir yapılması karara bağlanmıştır.

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER