MarkaWorld.com

4. “Çocuk Yazarlar Hikâye Yarışması” için başvurular 5 Aralık’ta başlıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. ile İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü’nün işbirliği ile geleneksel olarak düzenlenen “Çocuk Yazarlar Hikâye Yarışması”nın dördüncüsü için müracaatlar 5 Aralık’ta başlıyor.

4. “Çocuk Yazarlar Hikâye Yarışması” için başvurular 5 Aralık’ta başlıyor
03 Aralık 2016 - 7:56 'de eklendi ve 1807 kez görüntülendi.

Kültür A.Ş. Çocuk Yayınları, çocukları ve gençleri edebî değeri yüksek metinlerle, usta işi çizimlerle buluşturmak; çocukların yaşadıkları şehri tanımalarını, şehre karşı bir aidiyet duygusu taşıyarak şehri sahiplenmelerini ve bunu Türkçenin dil zenginliği içerisinde en güzel biçimde ifade edebilmelerini sağlamak amacıyla, İstanbul temalı yarışmalar düzenliyor. Yarışmanın bu yılki konusu “2071’de İstanbul” olarak belirlendi.

İstanbul genelindeki bütün devlet ve özel ortaokul öğrencilerine açık olan yarışmaya müracaatlar 5 Aralık 2016 tarihinde başlıyor. Müracaatlar, okul müdürlüklerine yapılacak. Okul müdürlükleri ise seçtikleri ilk 3 hikâyeyi İlçe Millî Eğitim Müdürlüklerine gönderecekler.

Yarışmaya son başvuru tarihi 6 Şubat 2017. Okullar ise seçtikleri ilk 3 hikâyeyi en son 17 Şubat 2017 günü bağlı bulundukları İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine teslim edecekler.

Yarışmanın ödül töreni Mayıs ayı içerisinde yapılacak. Dereceye giren öyküler, resimlenerek kitaplaştırılacak.

Yarışmaya 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencileri katılabilecekler. Yarışmacıların, İstanbul’da geçen fantastik bir hikâye yazmaları gerekiyor. Hikâyeler, Word belgesine “Times New Roman” fontu kullanılarak ve 12 punto ile yazılacak. Hikâyeler, en az 2 en fazla 3 A4 sayfası uzunluğunda olacak.

Ödüller:

ÖĞRENCİLERE:

• Birinciye: 1 adet iPad, Kültür A.Ş. Yayınları’ndan 100 liralık kitap çeki ve okul kütüphanesi için Kültür A.Ş. Çocuk Yayınları kitap seti.

• İkinciye: 1 adet iPod ve Kültür A.Ş. Yayınları’ndan 100 liralık kitap çeki.

• Üçüncüye: 1 adet fotoğraf makinesi ve Kültür A.Ş. Yayınları’ndan 100 liralık kitap çeki.

Dördüncüden onuncuya kadar mansiyon ödülü: Tablet PC ve Kültür A.Ş. Yayınları’ndan 100 liralık kitap çeki.

DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERİN ÖĞRETMENLERİNE:

• Kültür A.Ş. Yayınları’ndan 100 liralık kitap çeki.

* Ayrıca yarışmalarda ödül alan bütün öğrencilere madalya, okullarına plaket verilecektir.

Yarışmaya gönderilecek olan eserlerin Times New Roman fontu kullanılarak, 12 punto ile yazılmış ve en az 2, en fazla 3 A4 sayfası uzunluğunda olması gerekiyor.

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER