MarkaWorld.com

12 Dev Adam Basketbol Okulları “Yıldızlar Şöleni” Ankara’da gerçekleşti

Garanti Bankası’nın desteğiyle, Türkiye Basketbol Federasyonu, “12 Dev Adam Basketbol Okulları” (12 DABO) kapsamında, farklı il ve ilçelerden gelen öğrencilerin buluştuğu 12 DABO Yıldızlar Şöleni 18 – 20 Kasım tarihlerinde Ankara’da gerçekleşti. Şölende, 2016 yılında Türkiye genelinde 50’nin ’in üzerinde merkezde düzenlenen basketbol okulu programına katılan öğrenciler arasından seçilen 100 küçük basketbolcu ile 35 antrenör bir araya geldi.

12 Dev Adam Basketbol Okulları “Yıldızlar Şöleni” Ankara’da gerçekleşti
25 Kasım 2016 - 8:58 'de eklendi ve 1710 kez görüntülendi.

12 Dev Adam Basketbol Okulları’nın 2016 takvimindeki son organizasyon olan Yıldızlar Şöleni’nde, “minik” ve “küçük” kategorilerinde, kız ve erkek karışık olarak katılan sporcular, Kuzey, Güney, Doğu ve Batı bölge karmaları adı altında toplam 8 takıma ayrılarak mücadele etti. Organizasyonun ilk günü küçük sporcuların keyifli ve heyecanlı mücadelesine sahne oldu. Kafile aynı gün akşam Ankara Arena’da, A Milli Kadın Basketbol Takımı Potanın Perileri’ne, Bosna Hersek ile oynadıkları Avrupa Basketbol Şampiyonası eleme grubu maçında tribünden destek verdi. Öte yandan yetenekleriyle ön plana çıkan 24 sporcu karşılaşmanın devre arasında kısa bir gösteri maçı yaptılar. 12 Dev Adam Basketbol Okulları’nda bir anlamda tüm yılın emeğinin kutlandığı Yıldızlar Şöleni, 20 Kasım Pazar günü kapanış töreninin ardından öğrencilerin şehirlerine dönmesiyle sona erdi.

basketbol_2

Garanti Bankası Kurumsal Marka Yönetimi ve Pazarlama İletişimi Birim Müdürü Elif Güvenen, “Basketbolun Türkiye’deki en büyük destekçisi Garanti Bankası olarak, 2002 yılından bu yana destekçisi olduğumuz 12 Dev Adam Basketbol Okulları’nın15 yılda ulaşmış olduğu nokta bizi son derece mutlu ediyor ve gururlandırıyor. Bugün Türkiye yıl boyunca toplamda 4.500’den fazla küçük sporcunun eğitim gördüğü proje, basketbol sevgisini tüm Türkiye’ye yaymanın yanında, bilinçli bir basketbol seyircisi yaratmayı, geleceğin sporcu, hakem ve yöneticilerini yetiştirmeyi de hedefliyor. Biz bu anlamda 12 Dev Adam Basketbol Okulları’nı çok önemsiyoruz. Bugüne kadar 55 binden fazla çocuğumuza dokunan, onlara spor ve basketbol sevgisini aşılayan 12 DABO’ya desteğimiz devam edecek.” diye konuştu.

basketbol_3

Türkiye Basketbol Federasyonu Genel Koordinatörü Ömer Onan ise “Türkiye Basketbol Federasyonu olarak Garanti Bankası ile geride bıraktığımız yıllar içerisinde büyük bir uyum ve özveri içerisinde çalıştık. 2002 yılından bu yana 12 Dev Adam Basketbol Okulları’nın ulaşmış olduğu noktadan dolayı büyük bir gurur ve mutluluk içerisindeyiz. 12 DABO ile Türkiye’nin her köşesinden gençleri sosyo-ekonomik ve kültürel düzey gözetmeksizin basketbol oynamaya davet ediyoruz. Bu söyleme paralel olarak düzenlediğimiz ve artık geleneksel hale gelen şölenlerle, periyodik olarak farklı şehirlerden gelen sporcu, antrenör ve velileri bir araya gelme şansı yakalıyoruz. Garanti Bankası ile 12 Dev Adam Basketbol Okulları’nın yanı sıra; Erkek Milli Takımımız ‘12 Dev Adam’, Kadın Milli Takımımız da ‘Potanın Perileri’ olarak yaptığımız işbirliğiyle hayata geçti. 2002 yılında başlayan ve aynı heyecanla devam eden bu birlikteliğin, daha uzun yıllar devam etmesini dilerim.” dedi.

 

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER